Zamknij
REKLAMA

Ahoj przygodo! Piknik integracyjny w SOS-W w Sierpcu

16:31, 16.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Do wyspy SOSW dopłynął statek piratów, którzy postanowili podzielić się ukrytym skarbem z tubylcami w zamian za pomoc w jego poszukiwaniach. Mieszkańcy chętnie wyrazili zgodę i wspólnie rozwiązywali kolejne zagadki.

 

Piknik rodzinny zorganizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sierpcu połączono z kampanią społeczną Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą. Wszystkich przybyłych powitała dyrektor Leonora Brudnicka. Wśród gości byli starosta sierpecki Andrzej Cześnik, wicestarosta Sławomir Olejniczak, burmistrz Jarosław Perzyński, przedstawicielki Ośrodka Rozwoju Edukacji Anna Kulesza, Jolanta Nawrocka, Iwona Barańska, naczelnik Wydziału Oświaty i Zdrowia Starostwa Powiatowego Bogusława Lewandowska, dyrektorzy, nauczyciele, uczniowie szkół i przedszkoli objętych wsparciem SCWEW oraz wychowankowie SOS-W i ich rodzice.

 

Edukacja dla wszystkich

Spotkanie było jednym z elementów „Pilotażowego wdrożenia modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”, realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa II Efektywne Polityki Publiczne dla Rynku Pracy, Gospodarki i Edukacji, Działania 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty.

Lider projektu Marzanna Dąbrowska przedstawiła główne założenia SCWEW. Celem działalności SCWEW jest przede wszystkim udzielanie wsparcia przedszkolom i szkołom ogólnodostępnym w zakresie doskonalenia kompetencji kadry oraz zapewnienia wszystkim dzieciom i uczniom możliwości pełnego rozwoju, z wykorzystaniem oferty edukacyjnej na każdym etapie kształcenia, uwzględniającej ich indywidualne potrzeby i możliwości. Grantobiorcą projektu jest Powiat Sierpecki. Program realizowany jest od 1 sierpnia 2021 r. do 30 czerwca 2023 r. Placówkami, które zostały objęte wsparciem są:: Miejskie Przedszkole Nr 3, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3, Technikum w Zespole Szkół nr 2, Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu. W ramach SCWEW zostały podpisane porozumienia z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Sierpcu, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Powiatową Biblioteką Publiczną w Sierpcu.

 

Ahoj, przygodo!

Na piknik rodzinny przybyli wychowankowie SOSW, ich rodziny oraz uczniowie placówek objętych wsparciem. W ciągu kilku chwil boisko Ośrodka zamieniło się w kolorową wyspę, do której przypłynęli piraci.

— Hej, hej, heja ho jest nas tu piratów sto. Hej, hej heja ha nas piratów każdy zna. Hej, hej i ole dziś w piratów bawmy się! Hej, hej i ola to zabawa jest i gra — z zapałem śpiewali korsarze.

Prośba o pomoc w odnalezieniu zaginionego skarbu spotkała się z przychylnym przyjęciem mieszkańców wyspy SOS-W. Każdy dostał złotą monetę i butelkę z mapą, wydobytą z najgłębszych głębin morza i wyruszył na poszukiwania. Wsparciem dla rdzennej ludności wyspy byli uczniowie z ościennych wysp: Dwójki, Trójki, LO, ZS nr 2. Z wielkim zapałem odnawiano piracki statek, czyszczono dno morza, pleciono liny, pokonywano tor przeszkód, tworzono pirackie błyskotki i grano w specjalny, oczywiście piracki ping pong. Była nawet chwila na zrobienie sobie selfie z piratem. Goście i wychowankowie świetnie się bawili, wykonując kolejne zadania. Okazało się, że współpraca się opłaca, a skarb został odnaleziony. Na głodnych poszukiwaczy czekało pyszne jedzenie.

— Największym skarbem, który został odkryty, był wspólnie spędzony czas, radosna zabawa, możliwość wzajemnego poznania się oraz zintegrowania naszych środowisk — stwierdziła wicedyrektor Marzanna Dąbrowska.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%