Zamknij
REKLAMA

Nadanie imienia Miejskiemu Przedszkolu nr 2

12.37, 14.06.2021 A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Byłoby dobrze, gdyby bajka chciała przyjść wtedy, kiedy się ją wzywa, ale to wielka dama, przychodzi tylko wtedy, kiedy ma ochotę” - powiedział Hans Christian Andersen. Społeczność Miejskiego Przedszkola nr 2 w Sierpcu postanowiła ułatwić nieco sprawę i zrobiła wszystkim bajkom dom u siebie, by na zawsze mogły być blisko dzieci.

 

Już jesienią 2019 r. rozpoczęto starania o nadanie przedszkolu imienia Bajkowa Kraina. Pandemia pokrzyżowała trochę plany. W końcu jednak udało się. 10 czerwca 2021 r. odbyły się uroczystości związane z przyjęciem imienia.

 

Witamy w naszej bajce

Już przy progu przedszkola witały gości dyrektorki Joanna Chylińska i Iwona Cieciurska. Później wszyscy szli aleją bajek, która powstała dzięki rysunkom nadesłanym przez dzieci z ponad stu przedszkoli na konkurs „Bajkowa kraina”. Wyobraźnię i kreatywność najmłodszych podziwiali m.in. burmistrz Jarosław Perzyński, jego zastępca Piotr Nowakowski, radni miejscy na czele z przewodniczącym Dariuszem Malanowskim, starosta Andrzej Cześnik, przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński, przedstawiciele placówek oświatowych i kulturalnych, związków zawodowych, rodzice.

— Bajka to nieodzowny element dzieciństwa każdego z nas. Dziś bajki nabierają szczególnej wartości, gdyż żyjemy w okresie tzw. kultury technicznej, w którym często brakuje nam czasu na kontakt z własną rodziną. Bajki czytane przez dorosłych stanowią dla dziecka okazję do przebywania w bezpośredniej bliskości rodziców, nauczycieli, kolegów — powiedziała Joanna Chylińska.

 

Bajkowa Kraina

Uchwałę Rady Miejskiej Sierpca z 28 kwietnia 2021 r. o nadaniu imienia Miejskiemu Przedszkolu nr 2 odczytał przewodniczący Rady Dariusz Malanowski. Podkreślił, że „Bajkowa Kraina” to nazwa, którą społeczność Przedszkola zaproponowała, wychodząc z założenia, iż bajki pobudzają fantazję i wyobraźnię, rozwijając możliwości poznawcze dziecka, czyli myślenie intuicyjne oraz zdolność ujmowania problemów.

Odsłonięto także pamiątkową tablicę z nową już nazwą przedszkola. Pobłogosławił ją ks. Adam Kowalski.

W takim dniu nie mogło zabraknąć życzeń.

— Przedszkole będzie od dziś „Bajkową Krainą”. Niech bajki będą obecne w każdym kącie. Życzę dyrekcji oraz pedagogom samych sukcesów wychowawczych, a dzieciom mnóstwo radości i wspaniałego czasu spędzonego w „Bajkowej Krainie” — mówił burmistrz Jarosław Perzyński.

Goście przynieśli także mnóstwo prezentów. Przedszkolaki potwierdziły, że znają dużo bajek i spokojnie poradziły sobie z porządkami, gdy ulubione postacie wypadły z książeczek.

Na zakończenie części oficjalnej na wszystkich czekał wspaniały tort.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%