Czym jest smog, co zrobić, aby nasze powietrze było czystsze, dlaczego warto mieć w domu kaktusy — odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskali uczestnicy warsztatów, które odbyły się na Zatorzu.
Stowarzyszenie ,,Zielono mi" zorganizowało warsztaty dla seniorów z Sierpca i Zamościa w ramach realizacji projektu „Oddychaj pełną piersią — kampania informacyjno-edukacyjna” sfinansowanego ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego.
Zajęcia składały się z dwóch części. Na początku uczestnicy wysłuchali wykładu o tym, czym są zanieczyszczenia środowiska, smog i niska emisja. Dowiedzieli się, co może każdy z nas zrobić dla powietrza, aby było czystsze. Uzyskali informację, w jaki sposób zdobyć dofinansowanie na modernizację kotłowni, termomodernizację budynków czy wymianę okien. Okazało się, że seniorzy mają dużą wiedzę o ochronie powietrza.
Podczas drugiej części uczestnicy tworzyli ekologiczne doniczki, dając drugie życie butelkom pet. Nowe doniczki przydały się do sadzenia roślin, które mają za zadanie wychwytywać w domu zanieczyszczone powietrze.
— Polecam szczególnie kaktusy i storczyki. Mają odwróconą fotosyntezę, czyli dają nam powietrze w nocy — powiedziała prowadząca zajęcia Katarzyna Struzik.
Seniorzy otrzymali również ekologiczne torby, które pomalowali i zabrali ze sobą do domów.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekstrasierpc.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz