Zamknij
REKLAMA

Piknik ekologiczny w Cetlinie

14.38, 10.09.2022 .
Skomentuj fot. UG Gozdowo
REKLAMA

 

 

W Cetlinie odbył się piknik ekologiczny zorganizowany w ramach otrzymanego dofinansowania z programu InicjaTyWy na projekt ,,Zostaw po sobie drzewo, a nie torebkę foliową”.

 

OSP w Cetlinie zaprosiło społeczność lokalną do wprowadzania drobnych zmian w swoim życiu, by tym sposobem dbać o planetę. Podczas wydarzenia uczestnicy mogli wymienić torebki foliowe na torby eko wielokrotnego użytku. Panie z KGW w Cetlinie zaprezentowały wtórne zastosowanie niepotrzebnych tkanin, szyjąc torby na zakupy.

Punktem kulminacyjnym wydarzenia było wspólne sadzenie drzew jako symboli zerwania ze złymi nawykami na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego. Niektóre z zasadzonych drzew były bardzo wyjątkowe, co pokazało zgromadzonym, że nie ma rzeczy niemożliwych i wystarczy trochę chęci i pracy, by zmienić rzeczywistość.

Uczestnicy przy grillu i muzyce spędzili wspólnie czas na rozmowach i integracji. Dzięki zorganizowaniu kącika dla dzieci przez Ochotniczą Straż Pożarną z Cetlina, Ochotniczą Straż Pożarną z Lelic i Gminną Bibliotekę Publiczną w Gozdowie wraz z Filią w Lelicach wielu rodziców mogło wziąć udział w wydarzeniu, zapewniając swoim dzieciom miło spędzony czas. Przejażdżki wozami bojowymi, ekobiżuteria z jarzębiny, malowanie ekotorby — to tylko nieliczne atrakcje, z których skorzystali najmłodsi. Chętni także mogli przejechać się bryczką Pawła Gorczycy oraz pomalować twarz u Doroty Mórawskiej.

— Piknik w Cetlinie oraz środki pozyskane przez OSP pokazują, jak ważna jest dobra współpraca mieszkańców, zaangażowanie w realizację wspólnych celów, chęć współdziałania oraz wzajemna życzliwość, ponieważ wtedy nie ma rzeczy niemożliwych — powiedział prezes OSP Cetlin Andrzej Olewnik.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%