Zamknij

Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Gozdowo

A.M 07:53, 12.10.2018 Aktualizacja: 12:04, 16.10.2025
Skomentuj

Po raz szósty spotkały się przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Gozdowo. Był czas na podziękowania, gratulacje, snucie planów dotyczących kolejnych wspólnych imprez i dobrą zabawę.

 

Gmina Gozdowo jest chyba jedyną gminą w Polsce, gdzie działa aż piętnaście Kół Gospodyń Wiejskich. Jest także Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich. Od kilku lat przedstawicielki poszczególnych Kół spotykają się na zjeździe, by wymienić doświadczenia i ustalić harmonogram kolejnych imprez. W tym roku organizatorem spotkania, które odbyło się w remizie OSP Kolczyn, było KGW Czachorowo. Wójt Dariusz Kalkowski podziękował paniom za pracę i zaangażowanie przy organizacji ważnych dla gminy uroczystości, m.in. „Dla Niepodległej” w Ostrowach, dożynkach w parafii Kurowo, Bonisław, Gozdowo, dożynkach wojewódzkich, a także za wspólne świętowanie z premierem w lubelskim. Wójt z dumą mówił, że w gminie w tym roku przygotowano aż 59 wieńców dożynkowych.

Kazimierz Kędzierski, od wielu lat związany z KGW z terenu gminy Gozdowo, wręczył dyplomy z podziękowaniem dla członkiń KGW Czachorowo: Jadwigi Rycharskiej, Bożeny Glonkowskiej, Danuty Pilewskiej, Kunegundy Koncewicz, Teresy Rudowskiej, Honoraty Chylińskiej, Kamili Kokoszczyńskiej, Kazimiery Rzeszotarskiej, Henryki Giżyńskiej, Teresy Rudowskiej.

Gratulacje i życzenia dla pań, które kultywują ludowe tradycje, które mimo ciężkiej pracy, znajdują czas na spotkania, angażują się w sprawy małych miejscowości, złożyli również starosta sierpecki Jan Laskowski, przewodniczący Rady Gminy Gozdowo Grzegorz Ratkowski oraz prezes Stowarzyszenia KGW Kazimierz Zywer.

A później przyszedł czas na wspólne świętowanie. Nie zabrakło dobrego, domowego jedzenia i muzyki, która porywała do tańca.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%