Zamknij
REKLAMA

Letnie malowanie w Zawidzu Kościelnym

20.13, 07.09.2022 . Aktualizacja: 20.15, 07.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Mazowsze skąpane w słońcu i deszczu to temat przewodni tegorocznego pleneru malarskiego w Zawidzu Kościelnym. Artyści malowali swojskie krajobrazy i uczyli dzieci podczas warsztatów letniej szkoły sztuki ludowej.

 

Organizatorami pleneru byli Wójt Gminy Zawidz, Sołectwo Zawidz Kościelny, Szkoła Podstawowa w Zawidzu Kościelnym, Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej w Zawidzu Kościelnym i KGW Rekowo. Sponsorem była firma Sevivon Group PNE.

— Marzeniem mojego męża [Andrzeja Kanigowskiego — przyp. red.] było kontynuowanie plenerów. On był taką siłą napędową naszych spotkań. Wierzył, że kulturę należy pielęgnować, utrwalać i dbać o te nasze, zawidzkie tradycje. W tym roku plener jest bardzo okrojony, ale mam nadzieję, że już za rok znów zawitają do nas rzeźbiarze i będziemy mogli cieszyć się nie tylko z pięknych obrazów, ale i wspaniałych rzeźb — stwierdziła radna i sołtys Anna Kanigowska.

W plenerze wzięli udział Katarzyna Przybyłowska, Monika Laskowska, Zofia Kujawa, Anna Górecka, Jolanta Smykowska, Marlena Lewandowska, Marzena Mazurek i Wojciech Witkowski. Malarze tworzyli dzieła, ale przede wszystkim dzielili się swoją wiedzą i umiejętnościami z młodymi adeptami malarstwa. Każdego dnia pleneru w namiocie na placu przed Urzędem Gminy odbywały się warsztaty. Najmłodszy z uczestników letniej szkoły malowania miał zaledwie pięć lat. Na warsztaty zajrzał także uznany artysta Daniel Rycharski.

Podsumowaniem pleneru była wystawa zorganizowana w sali gimnastycznej. Malarzom oraz dzieciom za udział w zajęciach i wspólnym malowaniu podziękowali organizatorzy Anna Kanigowska, Sylwia Mazurowska, Grzegorz Marciniak. Były dyplomy i prezenty ufundowane przez sponsorów.

— Jestem dumny, że tak liczna grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w warsztatach. Widzę piękne prace. Chciałbym, abyście dalej rozwijali swoje talenty. Wielkie brawa dla dzieci i rodziców. Dziękujemy też artystom, że znaleźli czas i dzielili się swoją wiedzą — mówił dyrektor Szkoły Podstawowej w Zawidzu Kościelnym Grzegorz Marciniak.

Specjalne wyróżnienia otrzymały Maja Bońkowska, Ola Jóźwiak, Wiktoria Jóźwiak, Gabriela Perzyńska, które były najbardziej aktywnymi uczestniczkami warsztatów.

Dla wszystkich słodki poczęstunek przygotowały panie z KGW Milewo i Nowe Zgagowo.

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%