Zamknij
REKLAMA

110-lecie OSP Mochowo

18.09, 18.10.2022 UG Mochowo Aktualizacja: 18.12, 18.10.2022
Skomentuj fot. UG Mochowo
REKLAMA

 

 

W niedzielę, 18 września br., w Mochowie odbyła się uroczystość z okazji 110-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Mochowie.

 

W uroczystości wzięli udział: ks. kan. dr Andrzej Zakrzewski — kapelan strażaków diecezji płockiej, ks. Krzysztof Muzal — proboszcz parafii p.w. św. Marcina w Mochowie, w zastępstwie za Marszałka Województwa Mazowieckiego – Piotr Rzeszotarski — radny Rady Miejskiej Sierpca oraz Paweł Pakieła — radny Rady Powiatu Sierpeckiego, w zastępstwie za Starostę Sierpeckiego – Sebastian Szczypecki — wiceprzewodniczący Rady Powiatu Sierpeckiego, Zofia Witkowska — przewodnicząca Rady Gminy Mochowo, st. bryg. Marcin Strześniewski — komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu, st. bryg. Józef Chmielewski — emerytowany komendant powiatowy Straży Pożarnej w Sierpcu, Marek Krajenta — komendant Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Mochowie, Urszula Białoskórska z Biura Terenowego ZOSP RP w Płocku, Krystyna Bartoszewska — sekretarz Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Mochowie, Zbigniew Poliński — leśniczy Leśnictwa Zglenice, Marcin Błaszczyk — dyrektor Zarządu Dróg powiatowych w Płocku, Edyta Gabrychowicz — dyrektor Szkoły Podstawowej w Mochowie, Renata Domańska — dyrektor Szkoły Podstawowej w Bożewie, poczty sztandarowe z gminnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz wszyscy zaproszeni goście i mieszkańcy okolicznych miejscowości.

 

W intencji strażaków

Uroczystość rozpoczęła się mszą św. w intencji strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Mochowie, którą celebrowali ks. kan. dr Andrzej Zakrzewski wraz z ks. Krzysztofem Muzalem. Po nabożeństwie korowód poprowadzony przez Orkiestrę Dętą OSP z Mochowa przemaszerował do hali sportowej przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mochowie, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości. Oficjalnego otwarcia jubileuszu dokonał wójt gminy Mochowo Zbigniew Tomaszewski.

Uroczystość była okazją do wręczenia odznaczeń druhom ochotnikom. Jednostka OSP w Mochowie otrzymała medal „Pro Masovia” nadany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego, który prezesowi Janowi Lisowi wręczyli w imieniu Marszałka Sebastian Szczypecki i Paweł Pakieła. Ponadto Marszałek Województwa Mazowieckiego przekazał dla wyróżnionych druhów strażaków ochotników dyplomy uznania, które w jego imieniu wręczyli Piotr Rzeszotarski wraz z Pawłem Pakiełą.

 

Życzenia i gratulacje

Obecni na uroczystości goście skierowali do druhów wiele ciepłych słów. W swoich przemowach nawiązali do historii i tradycji Ochotniczych Straży Pożarnych, zwrócili uwagę na wysoki poziom wyszkolenia i wyposażenia jednostki oraz podkreślili jej znaczenie dla lokalnej społeczności. Zebrani druhowie strażacy ochotnicy otrzymali wiele serdecznych życzeń i gratulacji, a także zostały im przekazane z tej okazji upominki. Dodatkowo strażacy z OSP Mochowo przygotowali podziękowania i pamiątki, które wręczyli indywidualnym osobom i przedstawicielom instytucji, które wspierają działalność ich jednostki.

Ochotnicza Straż Pożarna w Mochowie służy mieszkańcom od 1912 r. Kontynuując strażacką wielopokoleniową tradycję, przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na terenie nie tylko gminy Mochowo, ale również całego powiatu.

(UG Mochowo)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%