Zamknij
REKLAMA

Wakacyjne zajęcia w Centrum Kształcenia w Ligowie

11.15, 10.08.2022 Małgorzata Sulkowska Centrum Kształcenia Na Odległość w Ligowie Aktualizacja: 11.15, 11.09.2022
Skomentuj Centrum Kształcenia Na Odległość w Ligowie
REKLAMA

 

 

Jak co roku, Centrum Kształcenia na Odległość na Wsiach w Ligowie zapewnia ciekawe, kreatywne i atrakcyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Edukacyjne i rozrywkowe spotkania rozpoczęły się już w pierwszym dniu letniego wypoczynku.

 

Zajęcia są bezpłatne. Odbywają się w godzinach od 11.00 do 18.00. Organizatorzy zapewniają materiały plastyczne, fachową opiekę merytoryczną oraz wspaniałą atmosferę.

 

Śpiewające rozpoczęcie

Wakacje rozpoczęły się śpiewająco, wspólną zabawą przy karaoke. Impreza zaczęła się od malowania buziek uczestników. Malownicze zdobienie ciała lub twarzy było dla dzieci ogromną atrakcją. Każde dziecko mogło wybrać dla siebie ulubiony wzór. Główną atrakcją dnia było jednak śpiewanie z pląsaniem. Młodzi podopieczni nie żałowali swoich strun głosowych. Zabawa się bardzo podobała i, na prośbę uczestników karaoke, została zorganizowana jeszcze raz w lipcu.

Na zajęciach plastycznych podopieczni poznali m.in. frotaż. To bardzo prosta, szybka i efektowna technika plastyczna, która stanowi przyjemną twórczość, zarówno dla przedszkolaków jak i starszaków. Do zabawy potrzebne są różne kształty liści, kartki, suche pastele. Podczas zajęć z użyciem tej techniki dzieci zrobiły gniotki oraz malowały motylki przy użyciu patyczków higienicznych. Kolejną techniką plastyczną poznaną przez uczestników zajęć była technika odbijanki, czyli odbijania pomalowanych farbami liści na kartce papieru.

 

Malowanie solą

Dużą atrakcją było wykonie pracy przy użyciu soli kuchennej i pasteli. Malowanie solą można wykorzystać do tworzenia pięknych i barwnych obrazków. To bardzo atrakcyjna zabawa plastyczna, nawet dla młodszych dzieci. Jest prosta i efektowna, a radość dzieci i doznania sensoryczna stanowią dodatkową atrakcję. Uczestnicy zajęć wykonali tą metodą wiele prac z wykorzystaniem surowców wtórnych. Recykling plastyczny to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego, którą łatwo wprowadzić w życie na zajęciach plastycznych z dziećmi. Głównym celem jest ograniczenie zużycia papieru. Mając na uwadze ochronę środowiska, podczas warsztatów plastycznych zostały wykonane m.in. pszczółki, motyle i jednorożce.Wśród dzieci oprócz prac plastycznych dużym zainteresowaniem cieszyły się również zabawy w zgadywanki, kalambury, czy budowanie konstrukcji z klocków.Zajęcia odbywają się, tak jak w latach ubiegłych, nie tylko w okresie wakacji, ale przez cały rok.

(Małgorzata Sulkowska Centrum Kształcenia Na Odległość w Ligowie)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%