Zamknij
REKLAMA

Finalistki konkursów kuratoryjnych

22:33, 16.06.2022 | .
Skomentuj fot. SP Bożewo
REKLAMA

 

 

Uczennice Szkoły Podstawowej w Bożewie świetnie spisały się na konkursach organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Warszawie.

 

Konkurs o Zdrowiu „Higieja”

Zofia Cielicka z klasy VII została finalistką etapu wojewódzkiego pierwszej edycji Konkursu interdyscyplinarnego o Zdrowiu „Higieja”, organizowanego przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty dla uczniów klas IV-VIII. Konkurs przeprowadzony był w trzech etapach: szkolnym, rejonowym i wojewódzkim. Dotyczył zagadnień związanych z człowiekiem i jego zdrowiem. Konkursowi patronuje grecka bogini Higieja, będąca symbolem idei zdrowia osiąganego poprzez racjonalny styl życia. W etapie wojewódzkim brało udział 219 uczniów.

 

Konkurs polonistyczny

Lena Gutfrańska z kl. VIII i Zofia Cielicka z kl. VII zostały finalistkami konkursu polonistycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Warszawie. W tym roku szkolnym w konkursie polonistycznym uczestniczyło 5400 uczniów z Mazowsza, do etapu rejonowego zakwalifikowano 288 uczniów, w tym z delegatury w Płocku — 29 osób, natomiast do etapu wojewódzkiego przeszło 77 uczniów, w tym z delegatury w Płocku 16.

Tytuł finalisty w konkursach kuratoryjnych daje dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%