Zamknij
REKLAMA

Strażacy z Gójska najlepsi

11.04, 01.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią po raz kolejny druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Szczutowo mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w zawodach sportowo-pożarniczych. Nie brakowało emocji i walki.

 

Zawody odbyły się na boisku szkolnym w Gójsku. Komendant gminny ZOSP RP w Szczutowie Tomasz Podlasiak wprowadził drużyny i zameldował wójtowi, a jednocześnie prezesowi Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP Andrzejowi Twardowskiemu gotowość zespołów do wzięcia udziału w rywalizacji. Włodarz gminy życzył wszystkim powodzenia i rywalizacji fair play.

 

Uwaga! Ślisko!

W zawodach uczestniczyły cztery drużyny seniorów i jeden zespół młodzieżowy. Sędzią głównym był starszy kapitan Marcin Mazurowski z Komendy Powiatowej PSP w Sierpcu. Tytułu najlepszej drużyny broniła OSP Podlesie. Jako pierwszą rozegrano sztafetę pożarniczą 7x50 metrów, podczas której zawodnicy przekazywali sobie prądownicę wodną jak pałeczkę, a każdy z członków drużyny na swoim odcinku pokonywał jakąś przeszkodę. Licznie zebrani kibice gorąco oklaskiwali strażaków. Warunki nie były sprzyjające. Trawa była mokra od padającego wcześniej deszczu i wielu druhów zaliczyło poślizgnięcie. Najszybciej i bezbłędnie trasę pokonali strażacy z OSP Gójsk, którzy zdobyli 62 punkty. Drugie miejsce zajęła OSP Podlesie — 68 pkt, a trzecie OSP Mierzęcin — 69 pkt.

 

Strącić pachołki

Druga konkurencja, czyli ćwiczenie bojowe, polegała na zbudowaniu linii gaśniczych, uruchomieniu motopompy i przewróceniu za pomocą strumienia wody pachołków. Najlepiej w tym zadaniu wypadła drużyna OSP Gójsk, która zdobyła 39 pkt. OSP Podlesie z 43 punktami była druga, a OSP Blinno z 53 pkt. trzecia. Po zsumowaniu punktacji z obu konkurencji okazało się, że triumfatorem tegorocznych zmagań została OSP Gójsk — 101 pkt. Na drugim miejscu na podium stanęli druhowie z OSP Podlesie – 111 pkt. Trzecie miejsce, dzięki lepszej nocie za ćwiczenie bojowe, zdobył zespół OSP Blinno – 129 pkt. Na czwartej pozycji uplasowali się strażacy z OSP Mierzęcin (129 pkt).

Dobrze zaprezentowali się także druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Gójska, którzy w ćwiczeniu bojowym uzyskali 39 punktów, a w sztafecie pożarniczej 69 pkt., czyli łącznie 101 punktów.

Kiedy drużyny kończyły rywalizację, zaczął padać deszcz. Okolicznościowe puchary i dyplomy były już wręczane w strugach wody. Za udział w zawodach podziękował wójt Andrzej Twardowski i zaprosił na kolejne zmagania strażaków. Zgodnie ze zwyczajem na zakończenie zawodów do basenu, który wcześniej służył do przepompowywania wody, zostali wrzuceni starsi rangą strażacy.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%