Zamknij
REKLAMA

Projekt eTwinning „Happy Christmas”

00.11, 03.01.2022 SP Goleszyn
Skomentuj fot. SP Goleszyn
REKLAMA

 

 

Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów w Goleszynie przystąpiła do świątecznego projektu eTwinning w ramach europejskiej współpracy szkół.

 

W programie uczestniczyło 18 szkół z całej Europy, m.in. z Polski, Malty, Rumunii, Włoch, Sycylii, Hiszpanii, Grecji, Portugalii, Ukrainy, Chorwacji, Francji, Teneryfy. Głównym celem projektu było uświadamianie i wzmacnianie poczucia przynależności do wspólnoty europejskiej, podtrzymywanie tradycji oraz propagowanie inwencji twórczej uczniów.

Do pracy włączyli się chętni uczniowie z klas 4-8. Wykonali oni kartki bożonarodzeniowe z życzeniami w języku polskim oraz języku angielskim, które zostały wysłane do zaprzyjaźnionych szkół. Otrzymali od partnerów kartki z życzeniami dla wszystkich uczniów i nauczycieli szkoły.

Efekty tego projektu można podziwiać na wystawie szkolnej, a uczniowie, czytając je, mają możliwość doskonalenia języka angielskiego. 

Poprzez internetową platformę twinspaces uczestnicy programu zaprezentowali także tradycje i zwyczaje świąteczne. Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Polskich Noblistów w Goleszynie poszerzyli swoją wiedzę na temat zwyczajów bożonarodzeniowych krajów europejskich.

 

(SP Goleszyn)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%