Zamknij

Książki na jesień

12.48, 01.11.2022 IP Aktualizacja: 12.49, 01.11.2022
Skomentuj zdjęcie ilustracyjne, fot. pixabay
REKLAMA

Każdy miesiąc roku obfituje w książkowe premiery, a w natłoku informacji łatwo stracić z oczu to, co nam bliskie… W związku z tym w październiku zachęcamy do poznania twórczości autorów z województwa mazowieckiego! Zabiorą Was oni w podróż śladem kryminalnej zagadki, rozpalą czytelnicze zmysły historiami miłosnymi oraz pokażą świat powieści obyczajowych z nowej perspektywy. Jakie niezwykłe historie mają do przekazania? Przekonajcie się sami!

 

Patelnią w łeb

Szukasz mocnych wrażeń? Uuważaj, bo same cię znajdą. 35-letni Sasza prowadzi biuro podróży specjalizujące się w ekstremalnych wycieczkach. Najwyraźniej mało mu wrażeń, bo gdy jeden z jego klientów zostaje brutalnie zamordowany, ten postanawia wcielić się w postać detektywa. Sasza ma osobisty powód, by dowiedzieć się, jakie motywy kierowały mordercą, i nie spocznie, póki nie dopnie swego. A nie będzie to łatwe zadanie, gdyż głównymi podejrzanymi w jego prywatnym śledztwie są atrakcyjne kobiety z branży porno… Czy uda mu się oprzeć ich wdziękom i zakończyć swoją ambitną misję sukcesem?

– Ktoś mu odciął – zaczął mężczyzna, skrzywił się, po czym wskazał na swoje krocze. – A potem włożył do jego własnych ust. Miał też obcięte palce. Jeden z kciuków wsadzono mu w tyłek. Policja twierdzi, że wygląda to na zbrodnię na tle seksualnym. Sam nie mam co do tego wątpliwości. Przeczytałem sporo kryminałów.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapomniałem się pożegnać, a Ty nie poczekałaś

Czy wybaczysz tym, którzy odebrali ci marzenia? Trzydzieści lat temu serce Gosi zostało złamane. Rafał, jej pierwsza wielka miłość, wyjechał bez pożegnania. Przez całe dorosłe życie kobieta była przekonana, że po prostu ją porzucił. Po latach, dzięki mediom społecznościowym, udaje jej się go odnaleźć. Okazuje się, że oboje zadają sobie to samo pytanie: dlaczego ich związek zakończył się w taki sposób? Wspólnie dochodzą do przekonania, że komuś bardzo zależało na tym, aby ich rozdzielić. Teraz, gdy Gosia już wie, że padła ofiarą perfidnej intrygi, będzie musiała przewartościować swoje życie. Nieudane małżeństwo, toksyczne związki z mężczyznami i depresja są już za nią, ale jak wybaczyć tym, którzy pozbawili ją tego, co najważniejsze – miłości?

Kiedyś udało mi się zapomnieć, że chłopak, którego kochałam, porzucił mnie. Nauczyłam się o tym nie myśleć i żyć dalej. Założyłam maskę i noszę ją wiele lat. Udaję, że jestem silna, fajna, zaradna, niczego się nie boję i nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych, bo ze wszystkim dam sobie radę. Ale już nie mam siły i boję się wszystkiego..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teraz mogę wszystko. Część II

W walce o miłość wszystkie chwyty są dozwolone Upojna noc z Ozym kończy się dla Madelaine gorzką lekcją, po której młoda kobieta wyrzeka się jakichkolwiek pozytywnych uczuć wobec braci Molie. Jednak zachęcona słodkimi słówkami Bastiena postanawia dać mu jeszcze jedną szansę – dla dobra swojego i swojej córki. Tymczasem Ozy uświadamia sobie, że padł ofiarą zaplanowanej przez brata perfidnej manipulacji, w wyniku której stracił ukochaną kobietę. Tym razem zrobi wszystko, by odzyskać ją na dobre, a wychodzące na jaw mroczne tajemnice rodziny Molie nieoczekiwanie mogą w tym pomóc…

– Może zacznę inaczej, Madelaine – powiedział, diametralnie zmieniając ton. Wpatrywał się teraz w mój tatuaż pół kobiety, pół kota i śledził palcem obrys wzoru. Ta rozmowa przestała być przyjemna, a do tego Bastien nie chciał wypuścić mojej ręki. – Może wszystko pozostać po staremu, ale... – zaczął i mocniej kreślił palcem kolejny wzór na moim przedramieniu. Biedna Hanna i Johana! – ...Joshua ma przestać dla ciebie istnieć, tak samo jak jego matka, rozumiesz? Spojrzał na mnie. Już nie był tym samym człowiekiem, jakiego znałam. Jego oczy były ciemniejsze, a twarz spięta, co podkreślało jej ostre rysy. Wypowiadając imię brata, wykrzywił usta z odrazą. Skąd on wiedział o mojej znajomości z Ozym? Wie, co się wczoraj wydarzyło między nami?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dżdżysty fus

Rozmowy o miłości w zdrowiu i chorobie Brawurowo napisana powieść, w której sny bywają bardziej realne od rzeczywistości, groteska miesza się ze śmiertelną powagą, a przyczyna wcale nie musi prowadzić do skutku. Wszystko rozpoczyna się od małej metalowej kulki tkwiącej w brzuchu młodego mężczyzny, Jerzego Osono. Ten niepozorny przedmiot okazuje się mieć ogromne znaczenie w jego życiu. Podczas trwającej wiele godzin rozmowy z profesorem medycyny, który stara się ze wszystkich sił pomóc swojemu pacjentowi, podróżujemy wraz z bohaterem po świecie jego wspomnień. Spotkanie z florencką mafią, tajemniczy wybuch atomowy, kontakty z pozaziemską cywilizacją – wszystko jest tu nieprawdopodobne, a jednak zupełnie możliwe... Oniryczna atmosfera książki przywołuje na myśl dzieła takich klasyków jak Boris Vian czy Bruno Schulz, zmuszając do refleksji nad tym, co kryje się w najdalszych zakamarkach naszej pamięci.

Wreszcie pewnego dnia otworzyłem oczy. Nie wiedziałem, gdzie jestem, ani co się ze mną stało. Z trudem wypowiadałem najprostsze słowa. Po kilku dniach wróciły do mnie wspomnienia i przypomniało mi się, co przeżyliśmy. Smutny wzrok kapitana powiedział mi wszystko.

(IP )

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%