Zamknij

Brydżowy memoriał online

20:19, 04.01.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

XXII Memoriał Włodzimierza Szelenbauma w Brydżu Sportowym Par miał się odbyć w marcu. Jednak ze względu na pandemię trzeba było go przełożyć.

 

Organizatorom (Mazowieckiemu TKKF w Warszawie i Ognisku TKKF „Kubuś” Sierpc) nie udało się przeprowadzić zawodów w tradycyjny sposób. Skorzystano za to z możliwości, jakie niesie ze sobą nowoczesna technologia.

– Chcieliśmy, żeby zawody odbyły się. Od ponad dwudziestu lat brydżyści spotykają się, by uczcić pamięć sierpeckiego brydżysty Włodzimierza Szelenbauma. Przymierzaliśmy się do różnych terminów. Wirus mocno pokrzyżował nam plany. W końcu zdecydowaliśmy, że Memoriał odbędzie się online – powiedział prezes Ogniska Jakub Grodzicki.

Do udziału w Memoriale zgłosiło się osiemnaście par. Turniej rozegrano na maxy. Sędzią głównym był Kazimierz Falkowski. Zwyciężyła para Andrzej Wojnowski (Brodnica) i Leszek Kawski (Wąbrzeźno), która uzyskała 66,84%. Drugie miejsce wywalczyli Jolanta i Sławomir Wiśniewscy z Płocka – 59,64%, a trzecie Andrzej Potyński (Warszawa) i Karol Sawicki (Sierpc) – 57,75%. Najlepszą parą sierpecką byli Grzegorz Szelenbaum i Dariusz Jagodziński, którzy zajęli ósme miejsce. Dla zwycięzców były puchary i nagrody. Impreza została dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i Gminy Miasta Sierpc. Dodatkowe upominki dla uczestników Memoriału ufundowała Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz