Zamknij
REKLAMA

Drużynowe Mistrzostwa Sierpca w Kręglach

00:13, 20.11.2020 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

W tym roku po raz piąty odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Sierpca w Kręglach. O puchary i nagrody walczyły dwuosobowe zespoły kobiece i męskie. Rywalizacja była zacięta, ale i dobrej zabawy nie brakowało.

 

Organizatorami zawodów byli Mazowieckie TKKF w Warszawie, Ognisko TKKF „Kubuś”, Hotel Skansen Conference & Spa oraz Zarząd Osiedla nr 7 w Sierpcu. Ze względu na panującą pandemię postanowiono mocno ograniczyć liczbę uczestników. Drużyny w tym roku były tylko dwuosobowe. Jako pierwsze do rywalizacji stanęły panie. Dobrych rzutów i samych strike’ów życzyli im prezes Ogniska TKKF „Kubuś” Jakub Grodzicki i przedstawiciele Zarządu Osiedla nr 7 Paweł Będzikowski i Mariusz Grzelecki. Na dwóch stanowiskach, zmagając się z kulami zbaczającymi z wyznaczonego toru i maseczkami, które utrudniały oddychanie, zawodniczki walczyły o kolejne punkty. Rzutem na taśmę, dzięki ostatniemu wspaniałemu rzutowi, zwyciężył zespół z gminy Gozdowo Anna Górczyńska i Małgorzata Rudowska, który zdobył 74 punkty. O podziale pozostałych miejsc na podium, przy równej liczbie zdobytych punktów (po 65), zadecydował spare. Dzięki strąceniu w jednej z rund dziesięciu kręgli w dwóch rzutach, drugie miejsce zajęły przedstawicielki Ośrodka Terapii Ruchowej Ogniska TKKF „Kubuś” Lucyna Oniszczuk i Krystyna Antoszek. Na trzeciej pozycji uplasowały się Danuta Chylicka i Wioletta Kukowska, reprezentujące LZS Sierpc.

Po chwili przerwy do rywalizacji stanęli mężczyźni, których powitali prezes Jakub Grodzicki i przewodniczący Zarządu Osiedla nr 7 Przemysław Burzyński.

Tegorocznymi mistrzami zostali Mariusz Kędzierski z TKKF „Kubuś” i Robert Szczepkowski z Sierpca, którzy uzyskali 90 punktów. Drugie miejsce wywalczyli sierpczanie Krzysztof Paćkowski i Janusz Bilicki– 85 punktów, a trzecie Dariusz Korcz i Artur Obrębski z Borkowa – 83 punkty.

Najlepsi otrzymali pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. Impreza była dofinansowana ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz