Mazur wygrywa w Ciechanowie

12:45, 28.02.2020 MAT, fot. Zenek Lewandowski Tygodnik Ciechanowski Aktualizacja: 12:45, 28.02.2020

W trzynastej kolejce I ligi piłki ręcznej sierpeccy szczypiorniści zdobyli pierwsze punkty w rundzie rewanżowej. W derbach Mazowsza pokonali zespół SCKS Jurand Ciechanów.

To był trzeci z rzędu wyjazdowy mecz MKS Mazur. Kibice wierzyli, że w końcu przyjdzie czas na zwycięstwo. No i oczekiwania fanów zostały zaspokojone. Już w pierwszej połowie sierpczanie narzucili swoje warunki. Zaczęło się od bramki zdobytej w drugiej minucie przez Damiana Piórkowskiego. Później przewaga tylko się powiększała. Pierwsza połowa skończyła się sześciopunktowym prowadzeniem Mazura 16:10. W drugiej obraz gry nie uległ zmianie. Sierpeccy szczypiorniści z żelazną konsekwencją punktowali przeciwnika, by ostatecznie wygrać 36:20. Najwięcej bramek dla Mazura zdobyli: Sylwester Lisicki 9, Jarosław Wiśniewski 6, Filip Koper 5.

Mazur obecnie zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 24 punktów.

(MAT, fot. Zenek Lewandowski Tygodnik Ciechanowski)