Zamknij
REKLAMA

25-lecie Mazowieckiej Izby Rolniczej

13:36, 16.10.2021 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Przewodniczący Rady Powiatowej Izby Rolniczej w Sierpcu Wojciech Wilamowski oraz radni tej Izby Agnieszka Cześnik, Leszek Smoleński i Michał Asztemborski uczestniczyli w obchodach 25-lecia samorządu rolniczego na Mazowszu, które odbyły się w Warszawie.

 

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w Bazylice Archikatedralnej pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W intencji rolników oraz osób, które tworzą Mazowiecką Izbę Rolniczą, nabożeństwo odprawił arcybiskup metropolita warszawski ks. kardynał Kazimierz Nycz. Później uczestnicy jubileuszu przeszli do Narodowego Instytutu Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie, gdzie odbyły się oficjalne obchody. Uczestniczyli w nich m.in. delegacje izb powiatowych i izb wojewódzkich, przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Mazowieckiego, instytucji związanych ze wsią. Gości powitał prezes Mazowieckiej Izby Rolniczej Wiktor Szmulewicz, który przedstawił historię samorządu rolniczego na Mazowszu. MIR jest następcą sześciu izb rolniczych, tj. ciechanowskiej, ostrołęckiej, płockiej, radomskiej, siedleckiej i warszawskiej.

— Mazowiecka Izba Rolnicza podejmuje działania, które służą poprawie stanu rolnictwa województwa mazowieckiego, poprawie konkurencyjności na rynku gospodarstw rolnych oraz podniesienia standardów życia rolnika — stwierdził Wiktor Szmulewicz.

Obchody były okazją do podziękowań od najwyższych władz państwowych i samorządowych. Wręczono też medale i odznaczenia. Wśród tych, którzy otrzymali odznakę „Zasłużony dla rolnictwa”, była Agnieszka Cześnik. Brązową odznakę „Zasłużony dla Samorządu Rolniczego” otrzymał m.in. Leszek Smoleński.

Uczestnicy spotkania otrzymali jubileuszowe medale dla upamiętnienia uroczystości z okazji 25 lat samorządu rolniczego oraz okolicznościowe publikacje. Jubileusz uświetnił występ Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”.

— Działam w Powiatowej Izbie Rolniczej od początku. Uważam, że my, rolnicy, sami powinniśmy pilnować swoich interesów, nikt za nas tego nie załatwi, bo nikt tak dobrze nie rozumie, na czym polega praca na roli, hodowla zwierząt, jakie są problemy z tym związane, jak my, którzy stykamy się z tym na co dzień — stwierdził przewodniczący Powiatowej Izby Rolniczej w Sierpcu Wojciech Wilamowski.

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%