Zamknij
REKLAMA

Radni i szpital

21:57, 09.06.2019 | A.M
Skomentuj
REKLAMA

Siódma sesja Rady Powiatu była poświęcona przede wszystkim sprawom szpitala. Radni mieli okazję poznać pełniącego obowiązki dyrektora szpitala – Roberta Makówkę.

 

Poprzedni dyrektor szpital złożył wypowiedzenie. Od 1 maja p.o. dyrektora SPZZOZ w Sierpcu jest Robert Makówka (więcej tutaj), który za najpilniejsze wyzwanie przyjął m.in. rozwiązanie problemów związanych z dostosowaniem budynku do aktualnie obowiązujących wymogów. Wraz z końcem czerwca wygasają kontrakty ze wszystkimi lekarzami, dlatego prowadzone są z nimi rozmowy. Nowy dyrektor pragnie również m.in. poprawić jakość obsługi pacjentów – chodzi m.in. o „błąkające się” osoby, które nie wiedzą, jak poruszać się po szpitalu.

Radni zapoznali się ze sprawozdaniem niezależnego biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu, zatwierdzili sprawozdania o przychodach, kosztach i wyniku finansowym Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Sierpcu za czwarty kwartał 2018 r. oraz sprawozdanie finansowe i z działalności za rok 2018. Zdecydowali o pokryciu straty finansowej netto tej instytucji do wysokości kwoty 324 545,71 zł z Funduszu Zakładu oraz rozliczenie jej w latach następnych.

Podczas sesji w wierszowanej formie do radnych zwróciła się przewodnicząca NSZZ „Solidarność” działającej przy szpitalu Mirosława Sawicka:

„Dobre tempo rozwoju naszej małej ojczyzny od waszych decyzji zależy

wielu ludzi Wam zaufało i mocno wierzy.

Do wspólnej weźmy się pracy: władza, mieszkańcy, rodacy.

Współpraca wszystkich radnych i ponad podziałami

Może przełożyć się na sukcesy, na rozwój, na zmiany.

Podejmujcie tu na tej sali same dobre uchwały,

które szanse na lepszy byt i życie wszystkim będą dawały.

Nie głosujcie jak automat, bo złe decyzje, które hamują rozwój i utrudniają życie,

poddawane będą ostrej mieszkańców krytyce”.

(fragment wystąpienia)

(A.M)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA