Zamknij
REKLAMA

Prześcieradło 160x200 z gumką - dlaczego warto się na nie zdecydować?

13:24, 05.05.2022 | materiał partnera

Jeszcze do niedawna w naszych sypialniach królowały tradycyjne prześcieradła bez gumki. Obecnie jednak popularniejszym rozwiązaniem są te z wszytą gumką, która sprawia, że prześcieradło nie zsuwa się z materaca. Dlaczego warto kupić je do swojej sypialni?

Prześcieradło 160x200 z bawełny - uniwersalne rozwiązanie do każdego wnętrza

W sklepach dostępne są prześcieradła wykonane z różnych materiałów, zarówno naturalnych, jak i sztucznych. Najchętniej wybierane są jednak te wykonane z bawełny. Cenione są przede wszystkim za dostępność. Można je kupić niemal wszędzie i w każdym możliwym kolorze. To duża zaleta, która pozwala na dopasowanie prześcieradła do pościeli.

Bawełna jest naturalną tkaniną, która znacząco wpływa na jakość snu. Doskonale odprowadza wilgoć i pozwala na swobodny przepływ powietrza. Dodatkowo łatwo się prasuje i pasuje do różnych wnętrz - zarówno tych eleganckich, urządzonych w stylu glamour, jak i tych boho czy minimalistycznych.

Prześcieradło 160x200 bawełniane z gumką - zalety

Dlaczego warto wybrać prześcieradło z wszytą gumką, a nie te tradycyjne? Prześcieradło z gumką zakładamy na materac, zawijając pod niego boki materiału. Dzięki temu idealnie trzyma się ono jego powierzchni i nie roluje się w żaden sposób. Dzięki temu łóżko jest cały czas estetyczne, ponieważ na prześcieradle nie tworzą się brzydkie zagięcia.

Dużym atutem, który przemawia na korzyść prześcieradeł z gumką, jest także fakt, że doskonale chronią one materac. Tradycyjne prześcieradła często zwijają się w trakcie snu, przez co materac brudzi się szybciej. Jeśli zależy ci na tym, aby był on jak najdłużej w dobrym stanie, prześcieradło z gumką będzie lepszym rozwiązaniem.

Jak dobrać rozmiar prześcieradła z gumką?

W przypadku prześcieradeł z gumką rozmiar ma ogromne znaczenie. Prześcieradło musi być bowiem idealnie dopasowane do materaca. Dzięki temu nie będzie z niego spadało ani tworzyło niekomfortowych pofałdowań.

Jeśli twój materac ma wymiary 160 x 200 cm to najprostsze jest zaopatrzenie się w prześcieradło o takim właśnie rozmiarze. Jeśli jednak grubość materaca jest większa, warto zakupić prześcieradło większe, które dokładnie otoczy materac i nie będzie się z niego zsuwać.

W sklepach znajdziemy prześcieradła z gumką w różnych rozmiarach. Z łatwością dopasujemy je zarówno do jednoosobowego łóżka dziecięcego, rozkładanej sofy w pokoju gościnnym czy łóżka kontynentalnego w sypialni małżeńskiej, urządzonej w stylu glamour.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%