Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie mieszkania przeznaczonego na wynajem w praktyce

14:45, 29.04.2022 | Materiały Partnera

Jesteś właścicielem mieszkania, które wynajmujesz innym osobom? Chcesz maksymalnie zabezpieczyć swój majątek przed niespodziewanymi zdarzeniami? Sprawdź, jak pomoże Ci ubezpieczenie majątkowe. Z poniższego tekstu dowiesz się również, jak otrzymać najkorzystniejszą propozycję polisy na mieszkanie.

Czym jest ubezpieczenie majątkowe?

Polisa majątkowa to umowa pomiędzy właścicielem lokalu a towarzystwem ubezpieczeniowym, które bierze odpowiedzialność finansową za szkody, które mogą powstać w trakcie trwania umowy. Podstawowym elementem ubezpieczenia jest jego przedmiot. Innymi słowy, są to składowe majątku objęte ochroną. Pozornie może się to wydawać dość oczywiste - w końcu ubezpieczasz mieszkanie - ale z uwagi na charakter lokalu musisz wziąć pod uwagę, co chcesz włączyć do polisy. 

Jeśli oferujesz mieszkanie, które nie jest wyposażone w meble, sprzęty, elektronikę i tym podobne, to jedyną opcją będzie ubezpieczenie elementów stałych lokalu, czyli murów, armatury, zabudowy (np. szafa, kuchnia), drzwi czy okien. Sprawi to, że ubezpieczenie będzie tańsze, a za zniszczony sprzęt będzie odpowiadał jego właściciel, czyli osoba wynajmująca mieszkanie. Co ważne, lokator może wówczas ubezpieczyć swój majątek. Gdy jednak Twoje mieszkanie jest w pełni wyposażone, to warto rozszerzyć polisę o mienie ruchome, czyli wspomniane meble, AGD, sprzęt RTV i tym podobne. 

Od jakich ryzyk warto się ubezpieczyć?

Zalanie, pożar, problemy z siecią elektryczną oraz kradzież z włamaniem to jedne z najczęstszych szkód, jakie mogą wystąpić w mieszkaniu. Co za tym idzie, powinieneś zadbać o to, aby w zakresie ubezpieczenia znalazły się właśnie te zdarzenia. Towarzystwa ubezpieczeniowe zazwyczaj umieszczają kilkanaście ryzyk w swojej ofercie, niemniej warto dokładnie przyjrzeć się szczegółom. Równie istotna jest suma ubezpieczenia, która wyznacza maksymalną odpowiedzialność finansową firmy, z którą zawierasz umowę. Suma ta powinna być zbliżona do wartości mieszkania i ewentualnego mienia ruchomego. W ten sposób masz pewność, że w razie szkód towarzystwo wypłaci taką kwotę, która pozwoli wyremontować mieszkanie lub zakupić potrzebne sprzęty. 

Ile kosztuje 12-miesięczne ubezpieczenie mieszkania?

Na wysokość składki ubezpieczeniowej wpływa kilka czynników, choć zazwyczaj waha się od kilkuset do tysiąca złotych. Kluczowym jest zakres umowy oraz suma ubezpieczenia. Im ona większa, tym [polisa będzie droższa. Ponadto, jeśli lokal jest przeznaczony na wynajem, jego ubezpieczenie również może być droższe. Jak w takim razie wybrać najkorzystniejszą ofertę? Świetnym rozwiązaniem jest wizyta w multiagencji Eurofinance, która ma swoje biuro w Ursynowie. Specjaliści Eurofinance doradzą, na co musisz zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy, a także zaproponują Ci kilka rozwiązań. Multiagencja ma dostęp do ofert kilkunastu wiarygodnych towarzystw ubezpieczeniowych, dlatego może przedłożyć Ci najlepsze rozwiązanie. W ten sposób ubezpieczysz swoje mieszkanie w zakresie, na jakim Ci zależy i za kwotę, którą chcesz przeznaczyć na ten cel. 

https://eurofinance.info.pl/ubezpieczenie-majatkowe-warszawa-ursynow/?utm_campaign=seo

(Materiały Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%