Zamknij
REKLAMA

Co można zyskać w domu dzięki rekuperacji?

09:23, 24.02.2022 | Materiały Partnera

Zastanawiasz się, jakie korzyści przynosi rekuperacja? Chcesz wiedzieć, czym jest to zagadnienie w praktyce i w jaki sposób należy je rozumieć? Przedstawiamy wszystkie szczegóły dotyczące tego zagadnienia.

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to wentylacja pomieszczeń, uznawana powszechnie za wysoce energooszczędna. Proces ten polega na tym, aby równocześnie „wyciągać” powietrze znajdujące się wewnątrz pomieszczenia oraz zasysać powietrze z zewnątrz. W ten sposób w mieszkaniu znajduje się mniej kurzu oraz szkodliwych substancji (np. dwutlenek węgla). Gdy w budynku włączone jest ogrzewanie, powietrze z zewnątrz jest chłodniejsze, które następnie ogrzewa się powietrzem z wewnątrz. Dzięki temu następuje odzysk ciepła, co ostatecznie przynosi oszczędności. Z tego względu rekuperacja jest coraz częściej wdrażana w nowoczesnym budownictwie – w prosty sposób system wentylacji odprowadza i pozyskuje powietrze, bez nadmiernej straty na temperaturze. Jeżeli cenisz ekonomiczne rozwiązania, które są po prostu skuteczne, bez wątpienia rekuperacja będzie idealnym systemem wentylacji, doskonale sprawdzającym się w Twoim mieszkaniu.

Ogrzewanie domu pompą ciepła

Rekuperacja bardzo często jest przygotowywana wraz z instalacją pompy ciepła. Dzięki temu utrzymanie temperatury w domu będzie znacznie prostsze, co pozytywnie wpłynie na poziom rachunków. W praktyce ogrzewanie domu pompą ciepła może być naprawdę niedrogie i skuteczne. Na takie rozwiązanie decydują się szczególnie często gospodarstwa domowe dysponujące fotowoltaiką. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż ogrzewanie domu pompą ciepła wymaga regularnego pobierania prądu. Aby wytwarzanie ciepła było jak najkorzystniejsze finansowo, warto łączyć pracę pompy z pracą fotowoltaiki. Jednocześnie taka inwestycja jest wsparciem ekologii – z tego względu bardzo często na panele słoneczne dostępne są dofinansowania. Wówczas ogrzewanie domu pompą ciepła jest znacznie bardziej ekonomiczne względem piecyka gazowego, nie wspominając już o piecach na węgiel. Jeżeli interesuje Cię takie urządzenie, koniecznie wykorzystaj również korzyści, jakie przynosi rekuperacja. Wówczas rachunki za ogrzewanie będą niskie, a utrzymanie odpowiedniej temperatury w mieszkaniu stanie się jeszcze prostsze.

Instalacja pompy ciepła w domu

Aby zainstalować pompę ciepła w domu, warto skorzystać z pomocy doświadczonych specjalistów. Doskonałym tego przykładem są eksperci z Electro Control, którzy zawsze projektują rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Firma ta oferuje nie tylko instalację pomp ciepła w domu, ale również montaż fotowoltaiki o odpowiedniej mocy oraz systemy wentylacyjne wykorzystujące rekuperację. Taka infrastruktura opierająca się na przetwarzaniu promieni słonecznych w energię elektryczną może przybrać charakter on-gird (połączenie z siecią energetyczną) lub off-gird (akumulatory do magazynowania energii). Dzięki Electro Control będziesz cieszyć się profesjonalną obsługą oraz fachowym podejściem do Twoich potrzeb.

(Materiały Partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%