Zamknij

Usługi trychologiczne w salonie fryzjerskim

00:00, 06.11.2021 artykuł sponsorowany

Z miesiąca na miesiąc medycyna coraz bardziej się rozwija. To właśnie dzięki jej dokonaniom coraz częściej zwraca się uwagę na zdrowie skóry głowy, a nie tylko na wygląd fryzury. I choć odżywianie włosów nikogo już nie dziwi, to troska o skalp jest jeszcze wciąż nowością. Co zadziwiające, bardzo niewielu specjalistów od fryzur potrafi pomóc swoim klientkom, gdy te, pomimo ogromnych starań, mają problemy ze swędzeniem głowy lub wypadaniem kolejnych kosmyków.

Trycholog – kto to jest?

Trychologia jest dziedziną, która łączy dokonania dermatologii i medycyny estetycznej. Zajmuje się zdrowiem i wyglądem skóry głowy, co bezpośrednio przekłada się na wspaniałe, gęste i lśniące włosy. W Polsce obecnie trychologiem może zostać każdy, kto ukończy kierunkowe studia podyplomowe. Co ciekawe, nie trzeba wcześniej kończyć żadnego kierunku medycznego, kosmetycznego lub dermatologicznego. Możesz więc być fryzjerem z Łodzi, który po uzyskaniu dyplomu studiów podyplomowych, zostanie pełnoprawnym trychologiem.

Medyczna odpowiedzialność

Jednak, aby być dobrym trychologiem, trzeba zdecydowanie znać się na rzeczy. Odpowiedzi na pytanie „dlaczego wypadają mi włosy?” jest bardzo dużo, a najczęściej potrzeba wielu specjalistycznych badań, by poznać przyczynę. Czasem jest to alergia skórna na ukochaną odżywkę, niewłaściwie zbilansowana dieta, czy niewyrównana gospodarka hormonalna. Ustalenie przyczyn zaczyna się jednak od bardzo dokładnego wywiadu, analizy stosowanych przez pacjenta kosmetyków i jego stylu życia. W bardziej skomplikowanych przypadkach mogą być też konieczne wizyty u innych specjalistów (np. dermatologa), którzy ustalą, czy problemy ze skórą głowy nie zwiastują poważniejszych chorób w całym organizmie.

Trycholog w salonie fryzjerskim we Wrocławiu

Pomimo, iż zostać trychologiem jest stosunkowo prosto, praca ta jest niezwykle wymagająca i odpowiedzialna. Warto, byś jako fryzjer miał kontakt do osoby, która jest prawdziwym profesjonalistą w tym fachu. W ramach swojej działalności (lub marketingu krzyżowego) dobrze jest cyklicznie organizować spotkania lub warsztaty ze znajomym fachowcem. Możesz także raz w tygodniu na parę godzin udostępnić swój salon trychologowi, by mógł pomagać Twoim klientkom zadbać o swoje zdrowie.

Fryzjer po kursie trychologicznym

Co jakiś czas, w różnych częściach kraju, organizowane są kursy trychologiczne. Najczęściej w formie weekendowych lub 2-3 dniowych warsztatów. Jest to świetna alternatywa dla fryzjera, który nie jest w stanie: zostać trychologiem lub zapewnić klientkom wizyt tego profesjonalisty. Odpowiednio przeszkolony pracownik rozpozna pierwsze symptomy problemów, informując klientki o możliwych rozwiązaniach. Zawsze jednak polecając im spotkanie z dermatologiem lub trychologiem będziemy pewni skuteczności ich dalszego leczenia. Będzie to także sympatyczny i uczciwy ukłon do klientów, który wzbudzi dodatkowe zaufanie względem naszego salonu fryzjerskiego.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%