Zamknij
REKLAMA

Nieruchomości inwestycyjne w Konstancinie-Jeziornie – jaki zysk mogą przynieść?

08:44, 26.10.2021 | materiały partnera
Skomentuj

Planujesz zakup mieszkania, by pomnażać zgromadzony kapitał? Ciekawą inwestycją może okazać się wynajem nieruchomości w miastach leżących w pobliżu Warszawy. Zobacz, ile zarobisz, nabywając mieszkanie inwestycyjne w Konstancinie-Jeziornie.

Zawirowania na rynku najmu ze względu na pandemię COVID-19

Pandemia COVID-19 doprowadziła do sporych zmian na rynku najmu. Wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się wraz z zamknięciem bazy hotelowej i uczelni wyższych spowodowały, że mieszkania zakupione w celach inwestycyjnych przez kilka miesięcy stały puste. Zjawisko to dotyczyło nieruchomości przeznaczonych pod wynajem zarówno długoterminowy, jak i krótkoterminowy i w rezultacie odbiło się na stopie zwrotu uzyskiwanej przez właścicieli. Jak obecnie prezentuje się sytuacja na rynku nieruchomości?

Zniesienie lockdownu spowodowało powrót do wcześniejszego trendu – zainteresowanie mieszkaniami oferowanymi na wynajem rośnie. Dotyczy to zwłaszcza dużych miast. Jednocześnie rosną też stawki czynszu, które – z uwagi na niewielki popyt – właściciele uprzednio obniżyli. Jak podaje Emmerson Evaluation w raporcie za 2020 r., największe spadki czynszów odnotowano w największych pod względem liczby mieszkańców ośrodkach miejskich, czyli Warszawie i Krakowie – odpowiednio 9,6 i 9,5 proc. r/r.

Ile można zarobić na wynajmie mieszkania w województwie mazowieckim?

Województwo mazowieckie jest specyficznym rynkiem nieruchomości. Na warszawskim rynku można wynająć mieszkanie zarówno na krótszy, jak i dłuższy okres. Z kolei w Konstancinie-Jeziornie prym wiedzie wynajem długoterminowy. Ma to związek z zabudową tego miasta – znajdują się tam głównie domy jednorodzinne i zabytkowe wille. W rezultacie oferta najmu skierowana jest głównie do klientów zamożnych. Należą do nich choćby ekspaci – zagraniczni, wysoko wykwalifikowani pracownicy, którzy do Warszawy i okolic przyjeżdżają na dłużej. To z kolei ma odzwierciedlenie w stopie zwrotu uzyskanej przez inwestora.

Według Emmerson Evaluation w 2020 r. stopa zwrotu z wynajmu nieruchomości położonych na terenie Warszawy wynosiła od 3,4 do 4,0 proc. Można podejrzewać, że w przypadku Konstancina-Jeziorny była ona wyższa, co ma związek właśnie z rodzajem najmu.

Czy opłaca się kupić mieszkanie pod inwestycję w Konstancinie-Jeziornie?

Na terenie Konstancina-Jeziorny nie buduje się wiele. Działalność deweloperów jest stosunkowo ograniczona, a oddawane do użytku lokale w zabudowie wielorodzinnej mają większą powierzchnię niż w innych miastach Polski. Nieruchomości na sprzedaż w Konstancinie-Jeziornie są jednak bez wątpienia atrakcyjnym sposobem inwestowania wolnych środków finansowych.

Jeżeli zakupioną z myślą o inwestycji nieruchomość planujesz wynająć na dłuższy okres, to zakup domu jednorodzinnego czy mieszkania w Konstancinie-Jeziornie może okazać się trafną decyzją. Konstancin-Jeziorna to miasto oferujące wysoki komfort życia, dzięki czemu cieszy się ono dużą popularnością zarówno wśród osób o wyższych dochodach, jak i zagranicznych pracowników.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%