Zamknij

Pracodawcy mają problem ze znalezieniem chętnych do pracy!

11:10, 25.10.2021 artykuł sponsorowany
Skomentuj

Brak rąk do pracy zmusił pracodawców do zmiany sposobu myślenia. Dziś możliwość dania pracy to nie łaska, ale przywilej. Zobacz, co robią pracodawcy, by zachęcić do pracy nowych pracowników i które zawody są dziś najbardziej poszukiwane.

Największym magnesem są wysokie wynagrodzenia

Potencjalni pracownicy mają dziś możliwość negocjowania zarobków i wybierania tych pracodawców, którzy oferują lepsze warunki. To już nie to, co na początku wieku, gdy dla wielu osób znalezienie jakiejkolwiek pracy graniczyło z cudem. Dziś można wybierać gdzie i dla kogo chce się pracować, dlatego pracodawcy oferują wynagrodzenia, którym daleko do najniższej krajowej. Na rynku obserwuje się nawet konkurencję między pracodawcami w poszczególnych branżach, jeśli chodzi o wysokość wynagrodzeń.

Dobrze płatnej pracy można szukać tutaj: https://www.gowork.pl/praca/warszawa;l.

Inwestycje w pracownika

Brak specjalistów w wielu dziedzinach zmusza pracodawców do zatrudniania osób bez kwalifikacji. Szczególnie wyraźnie widać to w branży produkcyjnej i budowlanej, ale nie tylko. Darmowe szkolenia dla pracowników to dziś jeden ze sposobów na przyciągnięcie ich do firmy i zatrzymanie w niej. Niektóre firmy oferują też darmowe wsparcie psychologa lub coacha.

Praca zdalna jest na topie

Celuje w tym zwłaszcza branża IT, której pracownicy wprost mówią, że będą szukać nowego pracodawcy, jeśli dotychczasowy nie zgodzi się na pracę zdalną bądź hybrydową. Oczywiście w trosce o utrzymanie załogi takie zgody są wydawane. Nie tylko w IT, ale też w finansach, bankowości, księgowości, sektorze usług dla biznesu.

W tym zawodzie najłatwiej znaleźć pracę

A jeśli łatwo znaleźć pracę to znaczy, że pracodawcy z tych branż mają największy problem ze znalezieniem pracowników. Sprawdź, czy twój zawód jest na poniższej liście.

Pracownik branży IT – a więc programista, analityk, administrator systemu, baz danych, web deweloper, tester oprogramowania. Ta branża jest bardzo chłonna i otwarta na nowych adeptów trudnej sztuki programowania i zarządzania systemami. Poszukiwani są zarówno specjaliści z doświadczeniem, jak i początkujący.

Kierowca – zarówno z prawem jazdy kategorii B, jak i C + E. Branża transportowa przeżywa rozkwit, ale też boryka się z nadmierną liczbą wakatów. Kierowcy samochodów ciężarowych zarobią więcej, szczególnie jeśli zechcą pracować na trasach międzynarodowych. Kierowcy samochodów osobowych znajdą zatrudnienie w transporcie osób i dostawach żywności na wynos.

Budowlaniec – brakuje zarówno kadry kierowniczej (brygadziści, kierownicy, inżynierowie), jak i pracowników fizycznych niskiego i średniego szczebla. Na budowie pracę od ręki dostaną murarze, zbrojarze, betoniarze, cieśle szalunkowi, stolarze i ślusarze. Firmy przyjmują także pracowników bez kwalifikacji, do przyuczenia do zawodu.

Przedstawiciel handlowy – stanowisko, które daje duże możliwości, nie tylko zarobkowe, ale także rozwoju zawodowego. Praca zapewnia dużą dozę samodzielności, nie ma ścisłych godzin urzędowania, handlowiec rozliczany jest z efektów, a nie działań, które podjął. Wymagana jest znajomość technik sprzedaży, łatwość nawiązywania kontaktów, duże zdolności komunikacyjne, samodzielność i umiejętność organizowania sobie pracy. Handlowiec nie musi mieć wyższego wykształcenia, choć w niektórych branżach jest ono wymagane.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%