Zamknij
REKLAMA

Eventy w czasach koronawirusa - bezpiecznie, z domu, online!

11:34, 05.10.2021 | materiały partnera

Nikt z nas nie spodziewał się, że przyjdzie nam żyć w czasach, gdy bezpieczne jest siedzieć w domu i ukrywać się przed groźnym wirusem. Dlatego też nie nikogo nie dziwi już dziś, że cała masa imprez, eventów i wydarzeń przenoszona jest do sfery „online”, by choć część z nich mogła w dalszym ciągu się odbywać. Co ciekawe, bardzo wiele z tak organizowanych przedsięwzięć okazało się zyskać na atrakcyjności i przekonać do siebie jeszcze więcej ludzi, nie miało to miejsce w czasach przed pandemią. Jak organizować bezpieczne, a zarazem ciekawe i wciągające eventy online dla firm? O czym trzeba pamiętać, a czego unikać przy wydarzeniach przenoszonych z „realu” do siec wirtualnej?

Dobre zaplecze to podstawa

W sytuacji z przed koronawirusa kluczowe miejsce odgrywała lokalizacja. Teraz na pierwszym miejscu stoi odpowiedni sprzęt w odpowiednim miejscu. Niezbędne będzie tutaj więc doskonale wygłuszone pomieszczenie, jak na przykład studio nagraniowe, wysokiej klasy sprzęt video a także zespół profesjonalistów, który odpowiednio obsłuży takie urządzenia. Oczywistą sprawą jest także niezawodne i możliwie najszybsze łącze internetowe, które nie sprawi problemów w trakcie wydarzenia i nie zafunduje nam „rwanych obrazków” znanych z niektórych komunikatorów internetowych. Pozostałe elementy uzależnione są od natury danego eventu – chodzi tu o odpowiednie oświetlenie i udźwiękowienie. Pamiętajmy, ze w takich przedsięwzięciach często udział bierze kilkadziesiąt, a nie rzadko i kilkaset osób, więc klapa na imprezie z taką ilością wirtualnych gości może boleć podwójnie.

Eventy, które warto zorganizować w wersji „online”

Nie wszystkie imprezy uda się przenieść do rzeczywistości wirtualnej, ale większość z nic sprawdzi się w niej zupełnie dobrze. Najlepszym przykładem są tutaj choćby szkolenia, które stosunkowo prosto robi się w Internecie, nawet w formie interaktywnej, gdzie trener czy coach prowadzi zajęcia do kamery, a na specjalnie przygotowanej platformie uczestnicy mogą zadawać pytania i brać czynny udział w zajęciach. Konferencje i prezentacje to wydarzenia, które w formie sieciowej sprawdzają się już od wielu lat w obecnych czasach nie stanowią już żadnego wyzwania.

Z ciekawszych eventów warto przyjrzeć się chociażby karnawałom czy imprezom integracyjnym w wersji online, które choć nie oddadzą w pełni klimatu spotkania na żywo, to zdecydowanie uatrakcyjnią szarą codzienność i będą stanowić miłą odmianę od zwyczajnego dnia pracy

Grunt to specjaliści

Pamiętajmy, że wszelkie wydarzenia online to branża dla specjalistów i to właśnie im warto zaufać. Samodzielna zabawa w organizację czegoś tak skomplikowanego może kosztować nas wiele nerwów i jeszcze więcej pieniędzy, a rozczarowani uczestnicy będą najgorszą karą z możliwych. Dlatego powinniśmy zaufać profesjonalnej agencji eventowej doświadczonej w tego rodzaju przedsięwzięciach. Dzięki temu unikniemy blamażu, a nasi pracownicy będą miło wspominać integrację lub konferencję odbywającą się w ich domach.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%