Zamknij

Odzyskanie pieniędzy z polisolokaty Skandia

10:07, 11.08.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:09, 11.08.2021

Zrezygnowałeś z polisolokaty Skandia i masz problem z odzyskaniem wszystkich pieniędzy? Zajrzyj na stronę OpłatyLikwidacyjne24, a dowiesz się, co można zrobić w tej sytuacji.

  1. Polisolokaty Skandia/ Vienna Life – UOKiK wykrył nieprawidłowości w umowach Ubezpieczeniowych z Funduszami Kapitałowymi
  2. Vienna Life rezygnacja z umowy UFK - jak odzyskać środki potrącone przy wykupie polisy?
  3. Pomoc w sprawie odzyskania opłaty likiwdacyjnej związanej z wypłatą wykupu polisy

Polisolokaty Skandia – obecnie obsługiwane przez Vienna Life Towarzystwo Ubezpieczeń – w pewnym momencie cieszyły się dużą popularnością. Szybko jednak okazało się, że klienci wcale nie uzyskiwali obiecywanych zysków, a na ich rachunkach księgowane były straty. Nic więc dziwnego, że wiele osób chciałoby zrezygnować z polisolokaty Skandia, ale zazwyczaj wiąże się to z kara w postaci bardzo wysokich kosztów wyjscia.

Polisolokaty Skandia – UOKiK wykrył nierawidłowości w umowach UFK

Do końca 2015 roku w ofercie Towarzystwa Ubezpieczeniowego Skandia znajdowały się polisolokaty. To nic innego jak ubezpieczenia na życie połączone z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym. Umowy te prezes UOKiK objął postępowaniem ze względu na możliwość naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Chodzi między innymi o zapisy umowne obciążające właściciela polisy opłatami (przy zawieraniu lub wypowiadaniu umowy). Dodatkowo wykazano, że w niektórych przypadkach właściciel może nawet stracić całe swoje oszczędności. Skandia ogranicza także ustawowe prawo do wypowiedzenia umowy ubezpieczenia, pobierając wysokie opłaty w przypadku rezygnacji.

Wielu klientów zdecydowało się jednak na rezygnacje, ponieważ ich polisolokaty generowały straty, a nie obiecane wcześniej zyski. Jeśli i ty jesteś zainteresowany rezygnacją z tego rodzaju ubezpieczenia, możesz skorzystać z usługi specjalistów, którzy pomogą Ci odzyskać pieniądze.

Vienna Life rezygnacja z umowy ubezpiecznia UFK zawartej przez klienta

Należy mieć świadomość, że przy rezygnacji z Polisolokaty Vienna Life (dawna Skanida) Towarzystwo Ubezpieczeniowe obciąży klienta wysokimi kosztami wyjścia. Jeśli rozważasz likwidację ubezpieczenia, pamiętaj, że umowy zawarte w Skandia nie dają gwarancji, że odzyskasz cały wpłacony kapitał. Ponadto lokowane pieniądze w UFK może przynieść spore straty. Jakby tego było mało, popularna polisa nie zapewnia odpowiedniej ochrony od nieszczęśliwych losowych następstw, a zapisy w umowie, które dotyczą wypłaty świadczenia wykupu czy opłaty likwidacyjnej naruszają interesy zbiorowe konsumentów. Co więcej, nawet jeżeli umowa przekształciła się w umowę bezskładkową, to w dalszym ciągu pobierana jest wysoka opłata za zarządzanie polisą. Tego typu miesięczne opłaty są stale pobierane z Twojego rachunku poprzez umorzenie odpowiedniej ilości jednostek funduszy.

Aby rozwiązać polisę i odzyskać pieniądze, w pierwszej kolejności pobierz ze strony firmy wniosek o wypłatę Świadczenia Wykupu lub Wartości Wykupu. Wraz z wnioskiem do listu załącz kserokopię dowodu osobistego. Poleca się zachować potwierdzenie nadania. Pamiętaj o ukrytej opłacie likwidacyjnej! Jeśli Twój wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony, otrzymasz pierwszą część pieniędzy za wykup polisy. Aby odzyskać resztę, skorzystaj z pomocy specjalistów. Dane kontaktowe znajdziesz na stronie kancelarii. Pracują tu doświadczone osoby, które zapewnią pomoc na drodze cywilnoprawnej. Jeżeli chcesz uzyskać tego typu wsparcie, dzięki któremu podważysz niedozwolone postanowienia umowne, zajrzyj na stronę https://oplatylikwidacyjne24.pl/polisolokaty-skandia/

Pomoc w sprawie wypłaty świadczenia wykupu

Bez względu na to, jakie problemy wystąpią przy próbie odzyskania pieniędzy, warto skorzystać z pomocy wspomnianych specjalistów. W pierwszej kolejności przeprowadzą bezpłatną analizę prawną danej umowy w Skandia. Specjalista sprawdzi wszystkie postanowienia umowy, co pozwoli wskazać najlepszą drogę dalszego postępowania. Następnie wyceniona zostanie obsługa sprawy. Kolejnym krokiem jest likwidacja ubezpieczenia UFK Skandia. Na tym etapie specjalista, z którym nawiążesz współpracę, przeprowadzi cię przez cały proces likwidacji polisy.

Ostatni krok wiąże się z odzyskaniem bezprawnie pobranych pieniędzy. Skompletowane zostaną wszystkie dokumenty z Vienny Life (Skandii). Specjalista z kancelarii kompleksowo zajmuje się sprawą każdego swojego klient, w tym także egzekwowaniem zwrotu wszystkich bezprawnie pobranych pieniędzy.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%