Zamknij

Pokrzywa zwyczajna nie tylko w herbatce, czyli o ekologicznych suplementach diety

09:46, 07.09.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09:47, 07.09.2020

Z języka łacińskiego określana fachowo Urtica dioica. Powszechnie znana natomiast jako pokrzywa zwyczajna. Jedna z najbardziej pospolitych roślin w historii ziołolecznictwa. Masowo porastająca tereny naszego malowniczego kraju. Dostępna gdziekolwiek tylko zechcemy – na pobliskich polanach, możliwa do posadzenia w ogrodzie, sadzie, czy chętnie uprawiana nawet w domowych doniczkach. Zarastająca lasy i bez ogródek koszona jako zbędny chwast niszczący estetykę urbanistycznej zabudowy miejskiej. W pewnym momencie całkowicie zapomniana, dziś pokrzywa w swej standardowej liściastej formie, powraca do łask. Jak pokazują testy medyczne, to właśnie ta pospolita roślina obfituje w moc rozmaitych właściwości prozdrowotnych. Jakich? Czas na odkrycie nietuzinkowego wpływu pokrzywy na ludzki organizm!

W całości i wybiórczo

Zastosowanie pokrzywy zwyczajnej wiąże się zarówno z użyciem korzenia, jak i liści czy łodygi tejże odmiany. Przez stulecia traktowana jako niepotrzebna bylina, posiada w sobie niesamowicie cenny skład. Żagajka wielka, czy jak kto woli – koprywa, bo i tak nazywa się omawianą odmianę, jest wieloletnim okazem sięgającym niekiedy nawet ponad dwa metry wysokości. Zarówno jej mocno rozgałęziony korzeń, jak i sztywna i twarda łodyga, czy też charakterystycznie postrzępione listki, stanowią bogate źródło witamin B1, K, C oraz E. Dodatkowo, w pokrzywce nie brak także wapnia, manganu, fosforu, krzemu czy magnezu. Dzięki temu nawet ogólnodostępna herbatka z tej rośliny pozwala na znaczącą poprawę pracy trzustki, wątroby, żołądka czyli ogólnie całego układu trawiennego. Co więcej, rewelacyjnie wpływa ona na nieżyt jelit oraz niweluje kłopoty z wrzodami czy hemoroidy. Jest moczopędna, więc sprzyja walce z kamieniami nerkowymi. Łagodzi problemy skórne i łupież, ograniczając przetłuszczanie się włosów, ale też zapobiegając ich przesuszaniu. Ma właściwości silnie antybakteryjne. Płukanka z pokrzywy odkaża jamę ustną. Może działać oczyszczająco oraz reguluje poziom cukru we krwi. Zaleca się wykorzystywać ją w celu zwalczania rozmaitych krwawień – macicznych, krwioplucia, wymiotów krwotocznych, czy przy hemofilii.

Różne możliwości

Wybierając suplementację pokrzywą zwyczajną, warto skorzystać ze sprawdzonych źródeł dystrybucji takich jak przykładowo Witaminyswanson.pl, czyli do sklepu za pośrednictwem którego wybiera się wyłącznie najlepszej jakości produkty wzbogacające codzienną dietę, ale pamiętajmy, iż nie zastępujące racjonalnego żywienia. Na przykładowej, wyżej wyszczególnionej stronie, możliwe jest znalezienie kilku wariantów pewnych preparatów na bazie pokrzywy – w formie kapsułkowej, suszu, herbatki czy też ekstraktu.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%