Zamknij
REKLAMA

Polska oszalała na punkcie konstrukcji z drewna

15:14, 24.08.2020 | materiały partnera

Nie skupiamy się na masowej produkcji. Każdy z domków letniskowych to jakby osobna historia, dlatego wkładamy wiele wysiłku w ich zaprojektowanie, a potem wykonanie. Drewniane konstrukcje to nie tylko ekologia, ale także piękna architektura i o tym trzeba pamiętać - mówi Przemysław Balcewicz, dyrektor firmy Eko Architektura zajmującej się tworzeniem drewnianych budynków.

W rozmowie z dyrektorem białostockiej firmy rozmawiamy między innymi o popularności drewnianych domków letniskowych, oczekiwaniach klientów względem konstrukcji i o tym, co kryje się za sukcesem Eko Architektury.

 • W miejscowościach turystycznych dużo widzi się drewnianych domków letniskowych. Jest Pan dumny, gdy rozpoznaje Pan wśród nich konstrukcje swojej firmy?
 • Jak najbardziej. W Eko Architekturze współpracujemy z najbardziej wymagającymi inwestorami, dlatego kiedy widzę po latach udaną realizację, jestem z niej dumny. Nasze domki letniskowe projektujemy tak, żeby spodobały się każdemu. Mamy propozycje dla fanów klasyki i nowoczesności, a same budynku przygotowujemy tak, by były gotowe na korzystanie z nich praktycznie zaraz po montażu. Wykonujemy hydroizloację, impregnowanie elementów konstrukcji, wstawiamy okna i drzwi. Do tego dochodzi unikatowy projekt, który nawet po latach jestem w stanie rozpoznać na działce inwestora. Można powiedzieć, że Polska oszalała na punkcie konstrukcji z drewna, a ja jestem dumny, że jako Eko Architektura możemy brać udział w tym szaleństwie!
 • Jak Pan sądzi, dlaczego jako Eko Architektura możecie wciąż liczyć na zaufanie swoich klientów?
 • To nie tak, że nasza firma od razu cieszyła się wielkim sukcesem. Do wszystkiego dochodziliśmy systematycznie, zyskując zaufanie kolejnych inwestorów. Z perspektywy lat myślę, że traktowanie klientów jak partnerów biznesowych i stosowany model prowadzenia firmy mają największe znaczenie dla osiągnięcia sukcesu. W Eko Architekturze stawiamy na krótki czas realizacji i dobrą cenę za kompleksowe domki letniskowe wykonane z wysokiej klasy surowca. Do tego dokładamy dziesiątki gotowych projektów, możliwość zamawiania samodzielnie wymyślonych konstrukcji, czy dostęp do naszych doradców. Nie skupiamy się na masowej produkcji. Każdy z naszych domków to jakby osobna historia, dlatego wkładamy wiele wysiłku w ich zaprojektowanie, a potem wykonanie. Drewniane konstrukcje to nie tylko ekologia, ale także piękna architektura i o tym trzeba pamiętać. Wiele z naszych realizacji zobaczyć można na terenie Polski, już na działkach klientów. Drewno, jako ekologiczny i wieloletni materiał budowlany dobrze wygląda po latach od montażu, więc myślę, że jakość naszej pracy jest namacalna. To wpływa na zaufanie, jakim darzą nas klienci.
   
 • Do Eko Architektury przychodzi para, która zadaje bardzo techniczne pytania o domek letniskowy. Chcą wiedzieć między innymi, ile kosztuje montaż domku, jak długo trwają prace budowlane. Czy jako dyrektor umie Pan z miejsca odpowiedzieć na te pytania?
 • Oczywiście! (śmiech) Biorę czynny udział w procesach planistycznych i wykonawczych, dlatego wiem dużo na temat technicznej strony wykonywania naszych domków letniskowych. Cena budynku przypisana jest do każdego modelu oddzielnie. Zależy przede wszystkim od jego wielkości. W swojej ofercie mamy domki letniskowe już za kilkanaście tysięcy złotych, a dostawę zapewniamy gratis. Jeśli chodzi o czas prac montażowych, to mówimy tu o kilku lub kilkunastu dniach. Konstrukcje do 60m2 stawiamy nawet w 7 dni, większe domki powstają w około dwa tygodnie.
   
 • Czy Pana zdaniem drewniane konstrukcje letniskowe mają przyszłość w Polsce?
 • Naturalnie. Uważam, że firmy takie jak Eko Architektura nie powiedziały jeszcze ostatniego zdania w zakresie konstrukcji, czy wyposażenia budynków z drewna. Nawet teraz obserwuje nowe trendy w zakresie projektowania, czy stosowanych systemów konstrukcji. Kiedyś domki letniskowe były prostymi bryłami z drewna, dzisiaj wiele z nich ma tarasy, balkony, duże witryny, schody, werandy. Zwykłe parterówki coraz częściej ustępują miejsca piętrowym konstrukcjom... kto wie, jak produkować będziemy w przyszłości?
   
 • Serdecznie dziękuję za rozmowę!
 • Ja również! Dziękuję za zaproszenie.

Nasze domki dostępne są również we Francji:
Chalet PRO
https://chaletpro.fr/Produits/chalets
187 route de la Féclaz, 73230 ST ALBAN LEYSSE

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%