Zamknij
REKLAMA

Szkodniki niszczą Twój ogród? Zobacz, jak z nimi walczyć

00:01, 24.06.2020 | .

Rośliny oblepione mszycami i pogryzione przez ślimaki, krecie kopce na trawniku – niestety to może popsuć humor każdemu ogrodnikowi. Jak walczyć z tymi szkodnikami? Skorzystaj z naszych porad i ciesz się pięknym ogrodem o każdej porze roku.

Ten sezon należy do mszyc!

Pogoda w tym roku wyjątkowo sprzyja mszycom i... jest ich bardzo wiele. Jeśli na Waszych kwiatach ogrodowych, warzywach czy drzewach zauważyliście miniaturowe, czarne lub zielone owady, które dosłownie oblepiają rośliny, to znak, że ogród dopadła inwazja mszyc.

Ich żerowanie powoduje usychanie liści, młodych pędów, kwiatów, a nawet całych roślin.

Jak walczyć z mszycami?

Eksperci portalu KalendarzRolnikow.pl zalecają, aby na początku wypróbować ekologiczne metody walki z mszycami, ponieważ w wielu przypadkach będą one wystarczające. Jeśli to jednak nie pomoże, bo inwazja mszyc jest już tak rozległa, trzeba sięgnąć po środki chemiczne.

Wszystkie ekologiczne receptury oraz wykaz oprysków znajdziesz w poniższym artykule. Kliknij i sprawdź!

Ślimaki – ogrodowe szkodniki

Ślimaki to jedne z najgroźniejszych szkodników roślin ogrodowych. Żerują głównie w nocy i zjadają dosłownie wszystko – cebule, nasiona, bulwy, pędy, liście, kwiaty i owoce.

Sprawdź, jak wyprosić tych nieproszonych gości z naszego ogrodu!

Jak pozbyć się kreta z ogrodu?

Odkrycie małych ziemnych kopców na trawniku, w ogrodzie, na polu czy w sadzie może z początku doprowadzić do przekonania, że zagościła tam ogromna kolonia mrówek. Ale te małe wzgórza nie są niczym innym, jak wynikiem inwazji kretów. Te owadożerne stworzenia mogą jednak powodować duże szkody. Zatem jak pozbyć się kretów z posesji? Jakie wybrać sposoby na zwalczanie kretów, by nie wiązało się to z brakiem skutku i ogromną frustracją?

Oto kilka możliwych rozwiązań:

(mat. we współpr. z serwisem kalendarzrolnikow.pl)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%