Zamknij
REKLAMA

Nagrania lektorskie - czy są potrzebne?

22:48, 08.06.2020 | art.sponsorowany

Rozpocząć należy od tego, że nagrania lektorskie mają bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywane są między innymi w reklamach, audiobookach, przewodnikach głosowych, do nagrań w centralkach telefonicznych czy też do gier komputerowych. Więc jak widać pożyteczne i przydatne są w bardzo wielu dziedzinach i na ten moment na pewno ciężko wyobrazić sobie, że mogłoby ich zabraknąć w codziennym życiu.
 

Gdzie zamawiać nagranie lektorskie?

Niestety nie każdy posiada “radiowy” głos i nie każdy również potrafi w odpowiedni sposób wykonać nagrania lektorskie, dlatego zleca się takie zadanie profesjonalistą. Jest wiele firm zajmujących się różnego rodzaju nagraniami. Wystarczy tylko złożyć odpowiednie zamówienie. W wielu miejscach można też od razu wybrać sobie głos lektora, jaki dla zamawiającego jest interesujący.

Jak złożyć zamówienie na nagranie lektorskie?

Są przede wszystkim 2 sposoby na to, aby takie zamówienie złożyć. Jeden z nich to po prostu udanie się do firmy nagraniowe, do studia nagraniowego, które wszystko zrealizuje. A z kolei drugą opcją jest zamówienie nagrania lektorskiego online. Coraz więcej firm wprowadza taką opcję, ponieważ jest ona atrakcyjna cenowo oraz bardzo wygodna dla osoby zamawiającej, która w odpowiednim formularzu dokładnie określa, na jakim nagraniu jej zależy. Do tego dochodzi jeszcze oczywiście możliwość wyboru głosu z całej dostępnej bazy.

Jak wygląda baza głosów?

Decydując się na nagrania lektorskie przede wszystkim sprawdza się nagrania lektorskie, a dopiero później wybiera się odpowiednie głosy z bazy głosów. Działa to w taki sposób, że próbki głosów, krótkie fragmenty głosów męskich i damskich są odtwarzane i na tej podstawie zleceniodawca wybiera głos, który odpowiada mu najbardziej. Należy podkreślić też to, że różne głosy z bazy głosów mogą mieć różną cenę.

Jeśli chcesz poznać ceny nagrań lektorskich odwiedź stronę https://www.powitania.pl/nagrania-lektorskie/

Dlaczego warto wybierać nagrania lektorskie?

W wielu miejscach głos lektora gra bardzo ważną rolę i często trudno wyobrazić sobie np. reklamę bez głosu lektora na zakończenie. Reklama nabiera wtedy zupełnie innego znaczenia i wydaje się, że może czegoś w niej brakować. Często wiele osób nawet podświadomie bardziej wsłuchuje się w to, co mówi lektor, niż w to, co przedstawiane jest przez inne osoby. Jak można zauważyć - nagrania lektorskie są bardzo ważne i jednocześnie też bardzo potrzebne, dlatego należy z nich korzystać w dowolnym momencie, jeśli tylko pojawia się takowe zapotrzebowanie. Cena takich nagrań nie zawsze jest wysoka. Wszystko zależne jest od tego z jakich usług się korzysta.

(art.sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA