Zamknij

Etykieciarka do butelek i jej rola w różnych gałęziach przemysłu

08.51, 15.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 08.51, 15.11.2022
Freepik

Wszelkiego rodzaju produkty sprzedawane na terenie Polski muszą być opatrzone odpowiednią etykietą. Naklejanie etykiet nie jest kojarzone z najprzyjemniejszym etapem produkcyjnym. Może jednak stać się nim, kiedy postawimy na jego automatyzację. Z pomocą przychodzi wówczas automatyczna etykieciarka do butelek. Kiedy i dlaczego warto w nią zainwestować?

Etykieciarka do butelek tylko dla dużych przedsiębiorstw?

Automatyzacja wszelkich procesów produkcyjnych nie powinna dotyczyć tylko dużych przedsiębiorstw. Te mniejsze, które nie inwestują w rozwiązania automatyczne, tracą wiele czasu, który mogliby poświęcić na rozwój przedsiębiorstwa - wymyślanie nowych produktów, budowanie strategii marketingowej czy reklamę.

Szczególnie że etykieciarka do butelek nie musi być kupiona za własne pieniądze, a za środki uzyskane w ramach pomocy mikroprzedsiębiorstwom.

Etykieciarka do butelek - oszczędności

Wiesz już, że dzięki maszynie możesz zaoszczędzić mnóstwo czasu, który poświęcisz na rozwój przedsiębiorstwa. Nie jest to jednak jedyna oszczędność. Jeśli do tej pory ręczne naklejanie etykiet należało do zadań pracownika, dodatkowe środki musiałeś przeznaczać na jego wynagrodzenie. Po zakupie etykieciarki pracownikowi temu możesz powierzyć inne zadania. Proces naklejania etykiet przebiega wówczas automatycznie. Nie płacisz więc za coś, co w szybszym tempie i z większą dokładnością może wykonać maszyna.

Etykieciarka do opakowań o różnych kształtach

Etykieciarka rozwiązuje jeszcze jeden, często pojawiający się problem - nanoszenie etykiet na opakowania o nieregularnych kształtach. Specyficzna forma opakowania może być czymś, co wyróżni nas na tle konkurencji. Jednak takie produkty również wymagają odpowiedniego oznakowania. Wówczas z pomocą przychodzi etykieciarka, której ustawienia pozwalają dostosować pracę do różnych kształtów butelek.

Etykieciarka do butelek - w jakich branżach jest niezbędna?

Bez urządzenia tego ciężko wyobrazić sobie dziś funkcjonowanie wszelkiego rodzaju przedsiębiorstw spożywczych. Także producenci alkoholu i toników inwestują w urządzenie, które diametralnie przyspiesza ostatni etap produkcji. Obecnie nawet te mniejsze przedsiębiorstwa rezygnują z etykieciarek ręcznych na rzecz tych automatycznych, które oferują znacznie więcej funkcji, a przede wszystkim zwiększają wydajność.

Oprócz tego etykieciarki do butelek sprawdzają się w:

  • branży kosmetycznej,
  • branży farmaceutycznej,
  • branży chemicznej.

Jeśli chcesz usprawniać pracę przy znakowaniu butelek, polecamy Ci rozważyć zakup etykieciarek automatycznych lub półautomatycznych, z którymi wydajność pracy będzie nieporównywalnie lepsza.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%