Zamknij

Drewniana sofa - wyjątkowy mebel do wnętrz w stylu skandynawskim i boho. Jakie są jej zalety?

08.35, 15.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 08.36, 15.11.2022
pixabay

Drewniana sofa brzmi jak rozwiązanie dedykowane raczej na taras czy do ogrodu. W ofercie sklepów meblowych możemy jednak znaleźć sofy drewniane do wnętrza. Składają się one z drewnianych konstrukcji, które zostały pokryte wygodnym miękkim materacem i poduszkami. Kiedy warto rozważyć ich zakup i czy, aby na pewno będą dobrym rozwiązaniem do naszego salonu?

Drewniana sofa do salonów w stylu skandynawskim

Styl skandynawski przywodzi nam na myśl rozwiązania bliskie naturze. To właśnie w pomieszczeniach urządzonych w takim stylu stawiamy na jasne barwy i materiały pochodzenia naturalnego. Dominuje w nich drewno - jednak o jasnym kolorze. Sofa drewniana doskonale wpisuje się w klimat salonu urządzonego w tym właśnie stylu. Szczególnie jeśli postawimy na połączenie drewna z materacem i poduszkami również wykonanymi z naturalnych materiałów.

Drewniana sofa a wytrzymałość

Wiele konstrukcji drewnianych sof wygląda na bardzo lekkie. Ma to na celu dodać lekkości pomieszczeniom połączonej z ciepłem i przytulnością, które zapewnia drewno. Lekko wyglądająca konstrukcja nie powinna nas jednak zmylić. Same drewniane sofy są meblami niezwykle wytrzymałymi i odpornymi na uszkodzenia. W końcu nie od dziś drewno jest materiałem wykorzystywanym na szeroką skalę w przemyśle meblarskim. Często w zestawieniu z większością tradycyjnych sof, te o konstrukcji drewnianej zdecydowanie wygrywają swoją wytrzymałością. Do produkcji drewnianej sofy wybierane są jedne z najtrwalszych typów drewna.

Do jakich pomieszczeń drewniana sofa?

Choć w salonie urządzonym w stylu skandynawskim lub boho drewniana sofa będzie prezentować się doskonale, nie jest to jedyne pomieszczenie, w którym możemy ją ustawić. W ofercie producentów możemy znaleźć sofy o różnych wymiarach, co pozwala nam zaaranżować dowolne przestrzenie. Drewniana sofa jest meblem na tyle delikatnym i uniwersalnym pod względem wyglądu, że równie doskonale sprawdzi się w pokoju dziecięcym, czy nawet w holu, gdzie pozwoli nam wygodnie usiąść, by założyć obuwie.

Drewniana sofa może być również ciekawym akcentem w poczekalni. Masz własny salon fryzjerski czy kosmetyczny? Będzie to ciekawa i estetyczna alternatywa dla tradycyjnych krzeseł w poczekalniach. Przy tym dopełni wystrój minimalistycznych, skandynawskich czy boho salonów. Będzie także podkreśleniem tego, jak ważne dla naszej firmy są ekologiczne, przyjazne środowisku rozwiązania. Z pewnością nasi klienci dostrzegą nasze zaangażowanie w proekologiczną filozofię działania.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%