Zamknij

Płyta gazowa szklana a bezpieczeństwo

11.45, 07.11.2022 materiał partnera Aktualizacja: 11.45, 07.11.2022
pixabay

Choć gotowanie jest czynnością, która może dostarczyć mnóstwo satysfakcji, pod pewnym względem może być także dla nas niebezpieczne. W końcu nie bez powodu zabraniamy naszym dzieciom majsterkowania przy kuchence. Warto więc szukać rozwiązań, które jeszcze bardziej wpływają na bezpieczne warunki pracy. Czy szklana płyta gazowa jest takim rozwiązaniem?

Czy szklana płyta gazowa jest bezpieczna?

Choć gazowa, kuchenka ze szklaną płytą nie wykorzystuje otwartego płomienia. Jest to czynnik istotny nie tylko dla osób, które często gotują, ale również dla rodziców. Płyta gazowa szklana, w którą wyposażonych jest wiele nowoczesnych kuchenek, posiada dodatkowy sygnalizator. Uruchamia się on w momencie, gdy dojdzie do wypływu gazu. Rodzice będą zadowoleni z dodatkowej funkcji, na którą stawiają producenci kuchenek ze szklaną płytą gazową. Mowa o kontroli rodzicielskiej - a inaczej blokadzie chroniącej przed przypadkowym uruchomieniem.

Płyta gazowa szklana a bezpieczeństwo w podróży

Wszystkie wymienione zalety dotyczące bezpieczeństwa szklanej płyty gazowej docenimy nie tylko w zaciszu domowej kuchni. Jest to bowiem rozwiązanie doskonale sprawdzające się w podróży. Po płyty gazowe tego typu sięgają właściciele kamperów, przyczep kempingowych czy jachtów.

Szklana płyta gazowa - co z pęknięciami?

Wydawać by się mogło, że szkło to nie najlepszy materiał na produkcję płyt kuchennych. Jak się jednak okazuje jest zgoła inaczej - oczywiście pod warunkiem, że do płyty gazowej zostanie wykorzystany odpowiednie szkło. Szkło poddawane odpowiedniej obróbce jest w stanie wytrzymać nie tylko wysokie temperatury, ale także uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno podczas codziennego gotowania. Szklane płyty gazowe są więc odporne na uszkodzenia, a przy tym sama szklana powierzchnia jest dużo prostsza w czyszczeniu niż powierzchnia tradycyjnych kuchenek gazowych z rusztem.

Nie tylko bezpieczeństwo szklanej płyty gazowej

Choć podwyższony stopień bezpieczeństwa to jeden z najczęściej wymienianych czynników, który zachęca do zakupu, nie stanowi jedyną zaletę tego rodzaju kuchenek. Kuchenka ze szklaną płytą gazową czerpie korzyści zarówno elektrycznych płyt, jak i tradycyjnych palników z gazem. Z kuchenek gazowych z tradycyjnymi palnikami zaczerpnęła szybkość przyrządzania potraw i równomierne ich podgrzewanie, a także niższe koszty eksploatacyjne. Z kolei z kuchenek z elektryczną płytą czerpie nowoczesny design i prostotę obsługi. Jest to więc ciekawy kompromis, który warto wziąć pod uwagę urządzając kuchnię - zarówno tę w domu, jak i w kamerze czy przyczepie kempingowej.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%