Zamknij
REKLAMA

Termoizolacyjne rolety zewnętrzne – doskonały sposób na zimowe oszczędności!

00.01, 19.09.2022 .

Termoizolacyjne rolety zewnętrzne to doskonały sposób na zimowe oszczędności! Niezależnie od tego, czy dopiero budujesz dom, czy też masz już zaaranżowane swoje cztery kąty, warto rozważyć montaż osłon zewnętrznych, które zapewnią ciepło, ciszę i bezpieczeństwo.

Zaawansowane technologie – ekonomiczne rozwiązania

W mniejszym lub większym stopniu wszystkie okna przepuszczają światło i powietrze. Może "uciekać" przez nie 15-25% ciepła.

Jak ograniczyć te straty? Warto postawić na nowoczesne rolety zewnętrzne. Pozwoli to na redukcję utraty ciepła i ograniczenie wydatków związanych z opłatami za ogrzewanie. 

Istotny element rolet zewnętrznych to zastosowany w nich pancerz. Jest on wypełniony pianką poliuretanową, która stanowi skuteczną izolację termiczną i akustyczną domu.

- Po opuszczeniu rolety pomiędzy oknem a pancerzem wytwarza się poduszka powietrzna, która zmniejsza poziom hałasu, a także poprawia parametry cieplne budynku. W praktyce przekłada się to na dwie korzyści: możliwość zaoszczędzenia w okresie grzewczym, a w upalne dni obniżenia temperatury wnętrza nawet o kilka stopni – tłumaczy Tomasz Włodarzewski z firmy ANWIS.

Zewnętrzne osłony to także zaawansowane technologicznie produkty. Z dużą łatwością można dopasować je do indywidualnych preferencji użytkownika. Można je połączyć z czujnikami pogodowymi, mierzącymi temperaturę wnętrza czy natężenie światła słonecznego, co pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury pomieszczeń.

Obecnie rolety można również podłączyć do wewnętrznej sieci domowej, by móc nimi zarządzać siedząc wygodnie w fotelu za pomocą urządzeń mobilnych.

-  To kolejna oszczędność – ekonomiczne zarządzanie wszystkimi sprzętami. Różnorodność oferty rolet na rynku dotyczy też kolorystyki – bez trudu znajdziemy odpowiednią do każdej fasady budynku - wskazuje ekspert ANWIS.

Podtynkowe, naokienne i elewacyjne

W zależności od sposobu montażu do wyboru mamy trzy typy rolet zewnętrznych.

W przypadku kiedy, zdecydujemy się na rolety podtynkowe możemy zapewnić sobie idealne właściwości termoizolacyjne. Skrzynkę rolety chowamy wtedy pod warstwą ocieplenia budynku.

Rolety naokienne to rewelacyjne rozwiązanie, które możemy wykorzystać w przypadku nowych budynków mieszkalnych, a także w przypadku remontów połączonych z wymianą stolarki okiennej. 

- Przed zainstalowaniem skrzynki rolety, osadza się ją w ramie okna. Wybierając to rozwiązanie, trzeba uwzględnić pomniejszenie otworu okiennego o wielkość montowanej skrzynki. Dzięki możliwości jej obustronnej zabudowy, zyskujemy również dodatkową izolację - uzupełnia ekspert firmy ANWIS.

Możemy zastosować również mało inwazyjną trzecią opcję - osłony elewacyjne. Roleta montowana jest na fasadzie budynku lub bezpośrednio we wnęce okna albo drzwi. Wtedy skrzynka jest widocznym elementem konstrukcyjnym. W tej sytuacji mamy wybór wielu opcji kolorystycznych, a sama skrzynka posiada różne wersje obudowy.

Funkcjonalne i estetyczne – żaluzje fasadowe

W przypadku nowoczesnych domów o dużych przeszkleniach znakomicie sprawdzą się żaluzje fasadowe. 

Tak jak w przypadku rolet zewnętrznych, tak również tu również istnieje możliwość automatyzacji osłon, łącznie z podłączeniem do systemu sterującego całym budynkiem.

- Warto dodać, że w tym przypadku ciekawe rozwiązanie termoizolacyjne zapewniają lamele w kształcie litery Z, które zapewniają pełne domknięcie pancerza. Osłony zewnętrzne mogą pozytywnie i znacząco wpłynąć na komfort mieszkania, ale też na domowy budżet. Warto zastanowić się nad produktem dopasowanym do naszych preferencji i potrzeb - podkreśla ekspert z firmy ANWIS.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%