Zamknij
REKLAMA

Jak zaprojektować taras

13.29, 13.09.2022 materiał partnera
pixabay

Taras to idealne rozwiązanie na letnie wieczory i weekendowe spotkania ze znajomymi. Aby jednak cieszyć się nim przez cały sezon, warto pamiętać o kilku istotnych elementach jego projektowania.

Pierwsze kroki

Pierwszym krokiem powinno być ustalenie funkcji, jaką ma spełniać taras. Czy ma służyć jedynie jako dodatkowe miejsce do siedzenia w ogrodzie, czy też ma być bardziej wyposażony, np. z grillem lub piecem do pizzy? Ciekawe informacje można znaleźć na http://interesowo.pl. Kolejnym krokiem jest wybór materiałów. Najpopularniejsze są drewno i kamień, ale można także wybrać taras ze specjalnych płyt betonowych lub kompozytowych. Następnie należy zdecydować, czy taras ma być otwarty, czy zabudowany. Jeśli zdecydujemy się na zabudowę, to warto pomyśleć o dodatkowych elementach, takich jak pergole, żaluzje lub markizy. Na koniec należy pamiętać o wyborze mebli i dodatków, które uzupełnią taras i sprawią, że będzie on pełen uroku.

Projekty tarasu

Warto zaprojektować jak mniej więcej ma wyglądać taras i ustalić jakie ma pełnić funkcję:

- ustalenie funkcji, jaką ma spełniać taras

- wybór materiałów

- zdecydowanie, czy taras ma być otwarty, czy zabudowany

- wybór mebli i dodatków

- pamiętanie o oświetleniu i wentylacji

Jakie oświetlenie wybrać na taras? Odpowiedź jest prosta – należy wybrać takie, które będzie nam najbardziej odpowiadało. Jeśli chcemy, by taras był przede wszystkim miejscem wypoczynku, to warto wybrać kinkiety, które będą rozświetlały go od dołu. Jeśli natomiast chcemy, by był on także miejscem spotkań, to warto skupić się na lampach wiszących, które będą oświetlały go z góry. Warto także zwrócić uwagę na to, by oświetlenie tarasu było bezpieczne. Warto więc wybierać lampy, które będą wykonane z trwałych i wytrzymałych materiałów, które nie będą się łatwo niszczyły. Oświetlenie tarasu to bardzo ważny element wyposażenia każdego tarasu. Dzięki niemu możemy w pełni cieszyć się jego urokami.

Jakie meble wybrać na taras

Na tarasie można postawić przede wszystkim stolik i krzesła. Warto wybrać meble ogrodowe, które są odporne na działanie warunków atmosferycznych. Warto także zadbać o to, aby meble były wygodne oraz łatwe w utrzymaniu w czystości. Na pewno ciekawym wyborem będą także leżanki oraz huśtawki. Dzięki nim taras może stać się prawdziwym ogrodem relaksu. Warto także pamiętać o tym, aby zadbać o odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie. Warto więc wybrać meble, które posiadają dodatkowe szuflady oraz półki. Dobrym wyborem będą także komody oraz regały. Dzięki nim taras może stać się prawdziwym domowym salonem. Warto także pamiętać o tym, aby dopasować meble do stylu, w jakim urządzony jest taras.

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%