Zamknij
REKLAMA

Frankowicze – zawieszenie kredytu lepsze niż wakacje kredytowe

00:00, 08.06.2022 | materiał partnera

Systemowe wsparcie skierowane do kredytobiorców złotówkowych wprawiło wszystkich zainteresowanych tematem w niemałe poruszenie, bowiem osoby posiadające kredyt frankowy w tej sytuacji poczuły się pominięte, a przecież inflacja dotyka wszystkich po równo. Ponadto, nikt nie zainteresował się losem frankowiczów, gdy podwyżki powoli wykańczały ich zasoby finansowe, co wywoływać może poczucie niesprawiedliwości. Jest jednak pewne rozwiązanie, które lepsze jest nawet od wakacji kredytowych!

Frankowicze w inflacji bez wsparcia

Wakacje kredytowe z założenia skierowane zostały do grupy tych najbardziej potrzebujących kredytobiorców, czyli złotówkowiczów, których podwyżki stóp procentowych doprowadziły do obkurczenia domowych budżetów, a często nawet wykraczają poza miesięczne dochody.

Rosnący kurs franka oraz wysoka inflacja nie wpływają pozytywnie na sytuację, w jakiej znaleźli się kredytobiorcy, a pomoc frankowiczom ze strony rządu, jak możemy zauważyć – nie przybyła. Premier Mateusz Morawiecki zapytany o los zapomnianych posiadaczy kredytu frankowego, zdecydowanie wysyła ich do sądu, pokazując tym samym, iż rząd nie ma zamiaru wszczynać konkretnych działań w tej materii.

Zawieszenie kredytu frankowego jak wakacje kredytowe?

Warto wspomnieć, iż odroczenie spłaty kredytu jest możliwe również w przypadku wakacji kredytowych, ale te zdaje się być bardzo nieopłacalnym rozwiązaniem dla kredytobiorców. Nie trzeba wspominać o tym, jak ogromne korzyści mogą płynąć z podjęcia decyzji o złożeniu pozwu przeciwko bankowi, a wniosek o zawieszenie spłaty kredytu frankowego można złożyć wówczas, gdy frankowicz pozywa swój bank, a ten dotyczy zabezpieczenia roszczenia zawartego w pozwie w związku z ustaleniem nieważności umowy. Mieszkańcy Sierpca i okolic winni zdawać sobie sprawę z tego, iż ich kredyty aktualnie będą stale wzrastać, bowiem po chwilowym unormowaniu się kursu franka – już za chwilę, bo we wrześniu Szwajcaria podniesie swoje stopy procentowe, co przełoży się na wyższe raty kredytów, a ponadto kurs franka będzie się umacniał, więc specjaliści już prognozują ogromne problemy frankowiczów ze spłatą swoich zobowiązań.

Odroczenie kredytu – Frankowicze

Złożenie wniosku o odroczenie spłaty kredytu stanowi niewątpliwą pomoc frankowiczom, bowiem na czas postępowania zawieszane są spłaty rat kapitałowo-odsetkowych, a bank nie ma możliwości domagać się ich uiszczenia od frankowicza. Co więcej – bank nie może również przekazać informacji o braku płatności do BIK-u oraz KRD. Udzielenie zabezpieczenia w postaci zawieszenia kredytu wydaje sąd za pośrednictwem postanowienia, zatem jeśli frankowicze obawiają się nadchodzących wysokich rat, warto podjąć decyzję o pozwaniu banku o unieważnienie umowy i przy okazji na okres postępowania wstrzymać płatność swojego zobowiązania. Kancelaria frankowa Płock rekomenduje złożenie wniosku o odroczenie kredytu, ponieważ właściwie każdy wniosek, jeśli tylko zostanie sporządzony poprawnie jest przez sędziów rozpatrywany pozytywnie, a to zabezpiecza interesy frankowiczów, zarówno w procesie, jak i przed nadchodzącymi podwyżkami, które wpłyną na wysokość rat. Sędziowie również w swoich postanowieniach kładą nacisk na czynnik ludzki, zatem w sytuacji, gdy dojdzie do rozpatrzenia wniosku, a raty kredytu będą znacznie obciążać frankowicza – jest jeszcze większa szansa na udzielenie zabezpieczenia.

Pozew potrzebny od zaraz!

Specjaliści zapowiadają, iż lawina podwyżek dopiero się rozpocznie i choć należy ponieść pewnego rodzaju koszty, aby rozpocząć swoją walkę z bankiem, to nie są już tak duże sumy, jak comiesięczne raty po podwyżkach, które za chwilę odczują wszyscy frankowicze. Bezapelacyjnie zatem zawieszenie płatności rat jest inwestycją oraz zabezpieczeniem interesu dla frankowiczów. Skontaktuj się kancelarią Frejowski CHF, która kładzie duży nacisk na zabezpieczenie roszczenia, aby frankowicze już na początku swojej drogi do walki o sprawiedliwość mogli choć na chwilę odetchnąć od swojego kredytu!

(materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%