Zamknij
REKLAMA

Najlepsze platformy do nauki na rynku

11.58, 12.10.2021 materiały partnera

Samodzielna nauka jeszcze nigdy nie była taka prosta. Powód? Nowoczesne platformy edukacyjne, za pomocą których można szybko i skutecznie przyswoić nawet najbardziej skomplikowane treści. Nie musimy nawet wychodzić z domu, aby szybko nauczyć się nie tylko przedmiotów ścisłych, ale także nawet języka polskiego. To wszystko znajdziemy w sieci, bez wychodzenia z domu.

Coraz chętniej wybierana domena Dyktanda.pl

Z pewnością rosnąca cyfryzacja sprawia, że nasze dzieci coraz częściej swój wolny czas spędzają właśnie w sieci. Internet obecnie to potężne narzędzie, bez którego nawet wielu dorosłych nie wyobraża sobie życia. Jednak nie powinniśmy zapominać o tym, że tak naprawdę choć wielu rodziców postrzega to jako zagrożenie dla edukacji młodych, internet może być także pomocny. Z pewnością zbyt częste pisanie na klawiaturze powoduje zanik umiejętności pięknej kaligrafii, jak również może negatywnie wpływać na słownictwo dzieci, które raczej w dzisiejszych czasach porozumiewają się przez mikrofony. Jednakże warto wykorzystać potęgę komputerów połączonych do sieci, aby także doskonalić umiejętności tak cenione podczas zajęć języka polskiego.

Z pomocą w tym przypadku przychodzi nam popularny w ostatnim czasie portal Dyktanda.pl. Nie tylko coraz więcej uczniów, ale także i rodziców oraz nauczycieli zakłada konto na tej stronie, ponieważ jest to bardzo intuicyjne, jak również pomocne narzędzie podczas nauki na wszelkie sprawdziany wymagane podczas lekcji języka polskiego. Oczywiście jak sama nazwa domeny mówi, jest to strona poświęcona głównie dyktandom. To właśnie tutaj możemy zapisać się między innymi na największe ogólnopolskie wydarzenia, takie jak przykładowo narodowe dyktando. Możliwe jest jego pisanie online razem z innymi uczestnikami w całej Polsce. Jednak ta strona oferuje znacznie więcej, ponieważ możemy przetestować się tak naprawdę w każdej chwili, pisząc swoje indywidualne dyktando. Dzięki temu przykładowo uczniowie w zaciszu swojego pokoju mogą z powodzeniem poćwiczyć przed wymagającą kartkówką w szkole. Na pewno dyktando było formą sprawdzenia wiedzy, która stała się postrachem wielu uczniów. Warto więc wykorzystać nowoczesną technologię do tego, aby szybko i skutecznie opanować podstawy gramatyki oraz ortografii języka polskiego. Jakie jeszcze zalety ma ta strona?

Przede wszystkim korzystając z serwisu Dyktanda.pl możemy być także pewni, że istnieje możliwość przećwiczenia również firmy pisemnej jaką jest wypracowanie. Bardzo wielu uczniów, którzy nie są zbyt kreatywni boją się tego typu ćwiczeń i tak naprawdę gdy podczas lekcji muszą napisać coś na ocenę, bardzo się stresują. Warto pamiętać, że tak naprawdę każdy z nas jest kreatywny, jednak trzeba wydobyć z siebie pokłady energii i przede wszystkim ćwiczyć. Taka opcja jest właśnie na stronie internetowej Dyktanda.pl i warto z niej korzystać, jeżeli wypowiedzi pisemne nie są naszą mocną stroną. Na co jeszcze warto zwrócić w tym przypadku uwagę?

Dodatkowo warto zwrócić uwagę na fakt, że Dyktanda.pl oferują nam także różnorodne konkursy, jak również strona posiada specjalne moduły dla szkół. Ciekawostką jest fakt, że jest to jedna z największych w Polsce platform, która wspiera naukę języka polskiego. Jest to dodatkowo bardzo dynamicznie rozwijająca się platforma zaliczana do sektora EdTech.

Kłopoty z matematyką? Tylko Mathematics.live

Powszechnie określana jako "królowa nauk" spędza sen z powiek wielu uczniom. To właśnie matematyka o której mowa, jest najbardziej znienawidzonym przedmiotem wśród młodych osób. Przyczyn tego stanu rzeczy może być wiele, jednak jak sądzi wielu pedagogów, to właśnie drobne zaległości, które nawarstwiają się w trakcie wielu lat nauki powodują, że nieco bardziej złożone zagadnienia mogą okazywać się skomplikowane. Dlatego nie warto już na początku robić sobie żadnych zaległości, skoro w internecie możemy znaleźć naprawdę wiele pomocnych stron. Jedną z nich jest bardzo popularna, międzynarodowa platforma Mathematics.live. Coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z usług tej domeny, ponieważ możemy znaleźć tam naprawdę bardzo atrakcyjne rozwiązania, które pomogą nam nie tylko zrozumieć dany materiał, ale także go utrwalić. Pewne jest to, że nauka matematyki jeszcze nigdy nie była taka łatwa!

Dużą zaletą platformy Mathematics.live jest fakt, że można uczyć się tego przedmiotu nie wychodząc z domu. Jeszcze kilkanaście lat temu chodziliśmy na korepetycje lub zajęcia wyrównawcze do szkoły, a obecnie cała wiedza jest w zasięgu naszej ręki. Rejestrując się na stronie możemy być pewni, że platforma udostępni nam szereg nowych funkcjonalności, które znacznie ułatwiającą naukę matematyki. To właśnie przejrzysta szata graficzna, jak również łatwe wyszukiwanie zagadnień sprawia, że coraz więcej uczniów bardzo chętnie korzysta z takiego rozwiązania. Na pewno dzięki temu wiele osób przekona się, że matematyka nie jest tak strasznym przedmiotem, jak do tej pory sądzono. Co jeszcze ciekawego oferuje nam serwis?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że warto sobie usystematyzować zdobytą wiedzę. W tym przypadku bardzo dobrym pomysłem jest wybór konkretnego działu, który jest naszą przysłowiową "piętą Achillesową". To właśnie dzięki temu można bardzo szybko poznać najważniejsze zagadnienia, jak również powtórzyć materiał, dzięki temu będziemy mogli natychmiast sprawdzić, gdzie mamy braki. Wielu uczniów przed ważnymi egzaminami decyduje się także na stworzenie specjalnego harmonogramu, który uwzględnia powtórkę całego materiału. Jest to także bardzo dobry pomysł i możemy wdrożyć go w życie, korzystając właśnie z platformy Mathematics.live. Dzięki temu możliwe jest powtarzanie poszczególnych partii systematycznie, jak również chronologicznie. Może się to okazać bardzo dobrym pomysłem, ponieważ matematyka jest przedmiotem ścisłym, gdzie obowiązują odpowiednie prawa i reguły. Jeżeli na samym początku będziemy mieć braki w podstawach, w późniejszym czasie może szybko okazać się, że nieco bardziej złożone rzeczy będą nam sprawiać ogromną trudność. Nie warto więc zaprzepaszczać swoich szans na dobrą szkołę lub pracę, jeżeli tylko matematyka jest naszym problemem w szkole. Z platformą nauka może być bardzo intuicyjna oraz prosta, a liczne przykłady są wytłumaczone w jasny i przejrzysty sposób. Nie warto tracić czasu na zamartwianie się i samodzielne, często nieudane próby nauki. Warto w tym celu wykorzystać nowoczesne narzędzia stworzone przez profesjonalistów, które nam pomogą w edukacji.

Należy także pamiętać, że nic tak nie sprzyja nauce jak rywalizacja. Uczniowie, którzy widzą znaczący postęp wśród swoich rówieśników chcą także być na ich poziomie, decydując się również na systematyczną naukę. Jednak jeżeli przedmiot w szkole nie jest wykładany w ciekawy i przystępny sposób, nie ma szans na rywalizację, która może być dobrą zachętą do edukacji. W przypadku platformy Mathematics.live sytuacja wygląda zupełnie inaczej, ponieważ korzystając z jej treści aż chce się uczyć. Co więcej, najbardziej aktywni uczniowie w tym przypadku mogą liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody, z tego powodu rywalizacja jest naprawdę zacięta. Dla najbardziej zaangażowanych czekają naprawdę cenne nagrody, do których można zaliczyć między innymi najnowsze konsole do gier, a także nowoczesne smartfony, jak również komputery i gry oraz liczne pomoce dydaktyczne. Rywalizując z innymi nie tylko możemy zdobyć naprawdę atrakcyjne rzeczy, ale przede wszystkim utrwalić materiał. Jest o co walczyć!

Korepetycje bez wychodzenia z domu - tylko z Tutors.live

Na przestrzeni ostatnich lat na pewno metody nauczania nieco się zmieniły, ponieważ obecnie wykorzystujemy wiele interaktywnych rozwiązań. To ma oczywiście swoje wady oraz zalety, jednak zdecydowanie są to bardzo korzystne rozwiązania. Takim innowacyjnym sposobem nauczania jest udzielanie korepetycji online. Dzięki temu bez wychodzenia z domu możemy nadrobić materiał, a także nauczyć się często nowych rzeczy. Jest to bardzo wygodne, ponieważ nie musimy martwić się dojazdami oraz stratą czasu, który musimy poświęcać na przemieszczanie się po mieście. Siedząc przy swoim biurku możemy zasięgnąć naprawdę sporej dawki wiedzy, wykorzystując nowoczesne platformy takie jak przykładowo Tutors.live. Jest to bardzo popularny w ostatnim czasie serwis z korepetycjami o charakterze międzynarodowym. Możliwe jest znalezienie korepetytora, który udzieli nam lekcji online, jednak jeżeli brakuje nam bezpośredniego kontaktu, nic straconego. W tym przypadku możemy także umówić się z nim na żywo, wszystko oczywiście zależy od naszych preferencji.

Na pewno bardzo dużą zaletą Tutors.live jest łatwość wyszukiwania korepetytora. W tym przypadku można skorzystać z wygodnej wyszukiwarki, gdzie korzystając z filtrów bardzo szybko znajdziemy osoby, które nauczą nas wybranej partii materiału. Bardzo często dla wielu uczniów ogromne znaczenie ma także czas, z tego powodu warto wyszukać osoby, które akurat mają dostępne wolne chwile w swoim grafiku. Możliwości w tym przypadku jest naprawdę bardzo dużo, ponieważ w serwisie możemy znaleźć nie tylko wielu doświadczonych nauczycieli, ale także początkujące osoby, które próbują swoich sił udzielając lekcji. Nie oznacza to wcale, że mają mniejsze doświadczenie, ponieważ początki zawsze bywają trudne, ale to właśnie kursanci mogą ocenić danego korepetytora, co można zauważyć na profilu każdego użytkownika. Na pewno wspomniane opinie o korepetytorach są bardzo ważne i często kursanci właśnie tym się kierują podczas nawiązywania kontaktu. Nie warto w tym przypadku podejmować pochopnych decyzji, a jedynie dobrze prześledzić profile wybranych przez nas osób. Dodatkową zaletą platformy Tutors.live jest fakt, że umożliwia prowadzenie własnego biznesu korepetytorskiego bez ponoszenia wysokich nakładów na infrastrukturę IT. Z tego powodu jest to bardzo chętnie wybierane rozwiązanie.

Podsumowując, nauka jeszcze nigdy nie była i na pewno nie będzie bardziej prosta, niż obecnie. Korzystając z potężnego narzędzia jakim jest internet, możemy znaleźć wiele ciekawych serwisów oraz platform internetowych takich jak wspomniane Dyktanda.pl, a także Mathematics.live, czy też Tutors.live należące do EDU Games S.A, które z pewnością pomogą nam nie tylko nadrobić zaległości, ale także poszerzyć swoje horyzonty. Należy pamiętać, że nauka nie musi być nudna, inne podejście do tematu oraz wykorzystanie zupełnie nowatorskich rozwiązań pozwoli nam szybko i skutecznie przyswoić nawet najbardziej złożone treści. Wykorzystajmy liczne innowacje w dobrym celu.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%