Zamknij
REKLAMA

Planowanie wesela - plany i niespodzianki

15.35, 01.10.2021 materiały partnera

Zaręczyny oraz ślub to najważniejsze wydarzenia w życiu każdej pary. Planowanie wesela jest ekscytującym, ale również stresującym zajęciem. Wymaga przemyślenia całej organizacji ślubu, a co za tym idzie trzeba przygotować listę gości weselnych w taki sposób, aby nikt nie poczuł się uważony. W organizacji wesela pomagają liczne strony poradnikowe oraz osoby, które specjalizują się w tej branży. 

Planowanie wesela - najważniejsze kwestie 

 Dzień ślubu jest niezwykle ważny, dlatego przyszła młoda para dokłada wszelkich starań, aby był on wyjątkowy. Jest kilka kwestii, które są konieczne do zaplanowania dużo wcześniej oraz dokładnego przemyślenia.

Jednym z nich są poszukiwania sukni ślubnej oraz garnituru ślubnego. Wiele kobiet marzy o specjalnej sukni, która będzie im przypominać o tym dniu oraz pozwoli im lśnić podczas ceremonii zaślubin. Dzięki odpowiednio dobranej sukni ślubnej, Panna Młoda może poczuć się wyjątkowo w ważnym dla siebie dniu oraz przyciągać spojrzenia wszystkich gości obecnych na ślubie. Najlepiej rozpocząć poszukiwania sukni ślubnej dużo wcześniej niż garnituru, najlepiej około roku przed ceremonią. 

Podobnie poszukiwania sali weselnej warto zacząć odpowiednio wcześnie. Na stronie internetowej: https://www.weselezklasa.pl/sale-weselne,1/pruszkow/ można porównać wiele sal weselnych oraz wybrać tę, która najlepiej pasuje do wymarzonego wesela.

Kolejnym ważnym elementem są zaproszenia ślubne. Wstępną listę gości weselnych warto przygotować już ponad rok przed weselem. W ten sposób można przygotować odpowiednią ilość zaproszeń na czas. Goście powinni być poinformowani wcześniej, tak, aby mieli możliwość uwzględnić wesele w swoich planach na kolejne miesiące.

Pierwszy taniec oraz organizacja sali weselnej

Wesele, jako przyjęcie odbywające się po ślubie jest często najbardziej wyczekiwanym momentem w rodzinie. Warto ustalić motyw przewodni wesela, który ułatwi wiele kwestii w planowaniu ślubu. Fryzury na wesele u kobiet również można dopasować do motywu przewodniego, co tylko zwiększy jakość zabawy gości i polepszy ich nastrój podczas przyjęcia. 

Salę weselną najczęściej ozdabia się kwiatami, które pasują do młodej pary. Według rady wedding plannera w planowaniu przyjęcia weselnego, warto wziąć pod uwagę czas dla członków rodziny, aby złożyli życzenia młodym. Przykładowe życzenia, które można dołączyć do prezentu z okazji dnia ślubu znajdują się na stronie internetowej: https://www.weselezklasa.pl/poradnik/zyczenia-slubne/

Podczas planowania należy ustalić budżet ślubny który powinien zawierać nie tylko organizację wesela, ale również pozwoli zaplanować podróż poślubną oraz nocleg dla gości przyjezdnych. Po uwzględnieniu wszystkich ewentualnych wydatków w budżecie, można spokojnie przystąpić do planowania wesela. 

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%