Zamknij
REKLAMA

Pośrednik nieruchomości ? czy warto korzystać z jego usług?

10:03, 18.05.2021 | materiały patnera

Zakup mieszkania lub jego sprzedaż to jedna z najważniejszych decyzji, dlatego powinna być dobrze przemyślana. Zadanie to może ułatwić skorzystanie z usług doświadczonego pośrednika nieruchomości, który ma na swoim koncie wiele udanych transakcji. Wbrew pozorom jego rola nie sprowadza się jedynie do publikacji ogłoszenia. Pomoc profesjonalnego agenta bywa nieoceniona m.in. podczas podpisywania umów przedwstępnych i sprawdzania stanu prawnego mieszkania.

Dlaczego warto skorzystać z oferty biura nieruchomości?

Pośrednik może realnie ocenić, czy dany lokal mieszkalny jest wart swojej ceny. Agent nieruchomości posiada również duże doświadczenie w negocjacjach cenowych oraz szerokie kontakty z wieloma specjalistami. Profesjonalne agencje mają też dostęp do wielu baz danych, dzięki czemu są w stanie zaproponować klientowi mieszkanie sprzedawane po okazyjnej cenie. Najlepsze biura nieruchomości współpracują także z wieloma deweloperami. W związku z tym pracownicy agencji są informowani na bieżąco o promocjach czy ofertach specjalnych.

Oszczędności finansowe to jednak nie jedyna zaleta, na jaką warto zwrócić uwagę. Niewątpliwym atutem współpracy z biurem nieruchomości jest bezpieczeństwo transakcji. Doświadczeni agenci sprawdzają także księgi wieczyste oraz przyglądają się wnikliwie zapisom w umowie. Dzięki temu przyszły właściciel nieruchomości nie musi się martwić utratą wpłaconego zadatku czy innymi komplikacjami. Zadaniem agenta jest przeprowadzenie klienta przez cały proces kupna lub sprzedaży mieszkania.

Gdzie i jak znaleźć dobrego pośrednika nieruchomości?

Na szczęście nie musimy już sprawdzać, czy dane biuro posiada licencję. Ustawa deregulacyjna z 2014 roku całkowicie zniosła taki wymóg. Każda agencja nieruchomości powinna być jednak wpisana do Centralnego Rejestru Pośredników i posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności zawodowej. Dodatkowy atut stanowi tzw. Karta Praw Klienta. Dokument jest potwierdzeniem najwyższej jakości usług świadczonych przez pośredników ds. nieruchomości.

Zanim rozpoczniemy współpracę z wybranym biurem, warto przede wszystkim zapoznać się z jego portfolio. Wieloletnie 3doświadczenie w pośrednictwie w obrocie mieszkaniami i domami na sprzedaż oraz pod wynajem posiada na przykład agencja nieruchomości Białe Lwy. Warszawskie biuro zatrudnia ponad 40 doradców, którzy chętnie się dzielą z klientami zdobytą wiedzą czy umiejętnościami. Pośrednicy z agencji Białe Lwy pomagają w dopełnieniu wszelkich formalności niezbędnych do przeprowadzenia udanej transakcji.

Z pośrednikiem nieruchomości możemy podpisać dwa rodzaje dokumentów. Jednym z nich jest umowa otwarta pozwalająca na współpracę z więcej niż 1 agencją. W takim przypadku prowizję otrzymuje pośrednik, który doprowadzi do finalizacji transakcji. Pamiętajmy, że mieszkanie oferowane przez kilka agencji może być mniej atrakcyjnym obiektem do promocji. Z tego względu bardziej korzystna dla klienta okazuje się umowa na wyłączność.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%