Zamknij

Cena pompy ciepła – co musisz wiedzieć

08:34, 20.01.2023 art. sponsorowany Aktualizacja: 08:34, 20.01.2023

Pompy ciepła to energooszczędne urządzenia przeznaczone do ogrzewania i chłodzenia domu. Inwestycja w te wydajne i ekologiczne rozwiązania otwiera możliwości długoterminowych oszczędności. W czasach kryzysu energetycznego sprzedaż pomp ciepła na całym świecie, także w Polsce, bije rekordy popularności. W naszym kraju, tylko w 1 połowie 2022 zaobserwowano podwojenie sprzedaży pom ciepła w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego – podaje Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła.

Czy warto zainstalować pompę ciepła?

Sprawdzając ceny pomp ciepła zastanawiamy się czy ich zakup będzie się opłacać. Pompy ciepła są droższe w instalacji niż inne źródła ciepła np. piec gazowy, ale niskie koszty ich eksploatacji sprawiają, że jest to opłacalna inwestycja, która szybko się zwróci. Ponadto, pompy ciepła są bezpieczne, ich użytkowanie nie jest związane z ryzykiem ulatniania się dwutlenku węgla, czy nawet groźby wybuchu. Dodatkowo, pompę ciepła można wykorzystywać przez cały rok, zarówno do ogrzewania domu, jak i jego chłodzenia. To system w pełni ekologiczny – do wytwarzania ciepła nie są spalane szkodliwe dla zdrowia i środowiska naturalnego paliwa kopalne. Poza tym, zakup pompy ciepła objęty jest atrakcyjnym dofinansowaniem. Zastanawiając się nad ceną pompy ciepła i kalkulując koszty jej zakupu warto wziąć te kwestie pod uwagę.

Cena pompy ciepła – jak jeszcze więcej zaoszczędzić?

Co więcej, jeśli połączymy instalację pompy ciepła z montażem instalacji fotowoltaicznej, cena pompy ciepła okaże się jeszcze bardziej atrakcyjna. Zasilając pompę ciepła energią elektryczną wytworzoną przez własną fotowoltaikę możemy obniżyć rachunki za prąd nawet aż o 90 procent. Myśląc o cenie pompy ciepła pamiętajmy też, że pompy ciepła są dostępne w wielu różnych przedziałach cenowych. Cena pompy ciepła zależy od jej wydajności, która mierzona jest m.in. wskaźnikami SEER i SCOP. Eksperci EKOPOLSKA pomagają w wyborze urządzenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb i budżetu gospodarstwa domowego.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%