Zamknij
REKLAMA

Jak kupić używany telefon w Sierpcu?

12.29, 10.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12.30, 10.01.2023

Decyzja podjęta – zamierzasz kupić telefon z rynku wtórnego lokalnie w Sierpcu albo przez internet. Niezależnie od tego, z jakich powodów wolisz używane urządzenie zamiast nowego, warto przyłożyć szczególną wagę do bezpieczeństwa transakcji. Jak wobec tego o nie zadbać?

Sprawdź sprawność urządzenia przed kupnem

Gdy kupujesz urządzenie bezpośrednio w salonie producenta czy u operatora komórkowego, którego ofertę udało Ci się znaleźć na stronie https://komorkomat.pl/abonament/, masz niemal pewność, że będzie sprawne. Nie zależy Ci na sprawdzaniu stanu technicznego sprzętu, bo wiesz, że jest fabrycznie nowy i nigdy nieużywany. Jak z pewnością zdajesz sobie sprawę, z urządzeniami z rynku wtórnego sytuacja wygląda inaczej z uwagi na ich wcześniejszą eksploatację. Nie wiadomo przecież, jak poprzedni właściciel o nie dbał i czy obchodził się z nimi w sposób prawidłowy, dlatego tak ważna jest weryfikacja pod tym kątem.

Sprawdzenie działania telefonu jest jednak możliwe tylko wówczas, gdy kupujesz go w Sierpcu lub okolicach – nie będziesz przecież jechać na koniec Polski, żeby obejrzeć choćby i najlepsze smartfony do 1200 zł, bo to zupełnie nieopłacalne. Co więcej, nawet oględziny nie dają gwarancji, że kupujesz sprawny telefon – ewentualne wady i usterki mogą być przecież ukryte lub Twoja wiedza za mała, aby rzetelnie ocenić stan sprzętu. Dlatego tak ważne jest kupowania go z możliwie zaufanego źródła.

Zweryfikuj legalność i pochodzenie wybranego modelu

Niezwykle wartościową wiedzę mogą dostarczyć dokumenty z transakcji czy karta gwarancyjna, nawet jeśli gwarancja już nie obowiązuje. Na ich podstawie można praktycznie wykluczyć to, że urządzenie pochodzi z kradzieży. Dodatkowo warto w tym celu sprawdzić IMEI smartfona na specjalnej stronie NumberingPlans.

Kupuj w maksymalnie bezpiecznych miejscach

Jak już wspomnieliśmy, absolutnie kluczowym aspektem decydującym o bezpieczeństwie kupna używanego telefonu jest wiarygodność sprzedawcy. Aby niemal do zera wykluczyć możliwość oszustwa czy wyboru modelu z usterkami i awariami, możesz się udać do salonu jednej z sieci komórkowych w Polsce, które w ostatnim czasie w coraz większym stopniu stawiają właśnie na sprzedaż urządzeń z rynku wtórnego. Zanim jednak dany model znajdzie się w ofercie, zostaje dokładnie sprawdzonych przez wysoko wykwalifikowanych serwisantów, a w razie potrzeby naprawiony. To najlepsze rozwiązanie na bezpieczne zaopatrzenie się w używany smartfon, ale też najdroższe.

Podobny, choć trochę niższy stopień wiarygodności prezentują lokalne serwisy, komisy i lombardy GSM, w których sprzedaje się telefony z drugiej ręki. Choć również one często podlegają przeglądowi i serwisowi, to jednak operatorzy komórkowi wydają się bardziej wiarygodni. Z kolei jeśli maksymalnie chcesz ograniczyć koszty, poszukuj ofert prywatnych. Gdzie je znaleźć? Najlepiej na lokalnych grupach w mediach społecznościowych, w których użytkownicy wystawiają na sprzedaż swoją własność.

Poza mediami społecznościowymi prywatne oferty sprzedaży telefonów są publikowane także w serwisach ogłoszeniowych. Również w tym przypadku zalecamy ograniczenie się wyłącznie do lokalnych witryn, tak aby móc na żywo zobaczyć i przed kupnem przetestować urządzenie. Z uwagi na brak takiej możliwości odradzamy kupowanie smartfona przez internet z dalszych zakątków Polski. Jeśli natomiast jeszcze zastanawiasz się nad wyborem modelu, w podjęciu optymalnej decyzji pomoże Ci internetowa porównywarka telefonów https://komorkomat.pl/.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%