Zamknij
REKLAMA

Jaki jest najlepszy sposób na przygotowanie dziecka do dalszej edukacji? Baby Academy

00.00, 10.01.2023 artykuł sponsorowany

Przedszkole to podstawa drogi edukacyjnej każdego dziecka. Ze względu na to, że dobry start wspiera je przez cały czas w wyprzedzaniu krzywej uczenia się, przedszkola odgrywają kluczową rolę w przygotowaniu dziecka do szkoły. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, gdy wszystko dzieje się szybko, a nowe koncepcje i technologie szybko się pojawiają, myślenie i zdolności twórcze dziecka muszą być wyostrzane od najmłodszych lat, aby mogło szybko przystosować się do zmian.

Rola przedszkola w edukacji małych dzieci

W ostatnich latach rola przedszkola Baby Academy ewoluowała od bycia ośrodkiem edukacyjnym, które uczy umiejętności czytania i pisania, do koncentrowania się też na rozwijaniu zdolności poznawczych i motorycznych dzieci oraz przygotowywaniu ich do przejścia do szkoły podstawowej. Bez wątpienia przedszkola nadal muszą koncentrować swoje działania edukacyjne wokół tych celów, ale dodatkowo powinny rozszerzyć swoje podejście do nauczania. Program przedszkola opiera się na doświadczeniach edukacyjnych poprzez zabawę. Dzieci z natury są ciekawe otoczenia, a struktura edukacji w przedszkolu nastawiona jest na nauczanie, które pozwala wprowadzać je w nowe idee.

Dlaczego warto posłać dziecko do przedszkola dwujęzycznego?

Wysokiej jakości wczesna edukacja zapewnia dzieciom wiele długoterminowych korzyści:

  • Akademickie przygotowanie do wyższych stopni edukacji;
  • Przygotowanie społeczne i emocjonalne;
  • Budowanie umiejętności komunikacji, języka i liczenia;
  • Pobudzanie entuzjazmu do uczenia się przez całe życie.

Przedszkole jest dostępne dla wszystkich dzieci w Polsce, tak więc kolejną wielką zaletą zapisania dziecka do tego typu placówki jest to, że nauczy się bawić, dzielić, współpracować, negocjować i wymieniać doświadczenia z dziećmi, które mają inną wiedzę i umiejętności. Wielu rodziców docenia możliwość powrotu do pracy lub skupienia się na innych obowiązkach domowych, podczas gdy ich dzieci są w przedszkolu, uczą się, dorastają i bawią.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%