Zamknij
REKLAMA

Ubezpieczenie mieszkania w Sierpcu - nieobowiązkowe, ale przydatne

13.34, 02.01.2023 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13.35, 02.01.2023

Ubezpieczenie mieszkania nie jest obowiązkiem ani wynajmującego właściciela, ani najemcy. Z perspektywy obu stron odpowiednio dobrana polisa wydaje się jednak bardzo praktycznym i rozsądnym wyborem. W tym artykule wyjaśniamy dlaczego, a przy okazji podpowiadamy, gdzie najlepiej poszukać ubezpieczenia domu w Sierpcu.

Perspektywa wynajmującego

Inwestowanie w mieszkania na wynajem jest popularnym wyborem osób, które dysponują oszczędnościami, sporo zarabiają czy otrzymują duży spadek. Potrzeby mieszkaniowe Polaków wciąż są nienasycone, a wielu obywateli nie ma szans na kredyt lub zapracowanie na własny dom. Część osób szuka zresztą tymczasowego lokum, np. w związku z pracą czy studiowaniem poza miejscem zamieszkania. Nie inaczej w Sierpcu – w mieście nie brakuje wynajmujących i najemców, którzy powinni zainteresować się tematem ubezpieczeń.

Wykupienie ubezpieczenia na mieszkanie pod wynajem chroni właściciela przed skutkami wielu niepożądanych sytuacji. Bo nawet jeżeli mamy zaufanie do osób, które wprowadzają się do naszego lokum, istnieje wiele zdarzeń, na które nie mamy żadnego wpływu. A jeśli sytuacja nie jest odpowiednio uregulowana umową, a na dodatek rezygnuje się z możliwości wykupienia polisy... cóż, po czasie można tego bardzo żałować.

Dobra polisa dla właściciela mieszkania chroni mury i elementy stałe oraz własne, cenne ruchomości domowe przed m.in. zalaniem, pożarem, kradzieżą z włamaniem czy dewastacją. Zapewnia zabezpieczenie także przed skutkami finansowymi zniszczeń, na które nie miał wpływu lokator (np. na wypadek przypadkowego zalania sąsiadów warto ubezpieczyć się rozszerzeniem polisy, czyli OC w życiu prywatnym).

Perspektywa najemcy

Lokator, który płaci za wynajem mieszkania i korzysta z niego na mocy umowy, nie jest odpowiedzialny za ubezpieczenie murów czy elementów stałych, których przecież nie jest właścicielem. Jednak jeżeli wynajmujesz mieszkanie w Sierpcu, to zapewne przynajmniej część ruchomości w środku należy do Ciebie. Warto zatem rozważyć wykupienie ubezpieczenia, które ochroni Cię przed skutkami finansowymi np. na skutek kradzieży z włamaniem, w wyniku której stracisz:

  • gotówkę,
  • komputer,
  • telewizor,
  • konsolę,
  • smartfon,
  • biżuterię,
  • inne, wartościowe przedmioty.

Przydatną polisą dla lokatorów może być też OC w życiu prywatnym, które chroni przed konsekwencjami strat z ich winy. Wspomniana już sytuacja zalania sąsiadów, jeżeli jest winą najemcy, może być bardzo kosztowna. Warto zatem rozważyć wysoką sumę ubezpieczenia, ponieważ ewentualne straty z winy lokatora nie są pokrywane przez właściciela mieszkania, który nie miał wpływu na zaistniałe zdarzenie. Preferowaną wysokość sumy ubezpieczenia warto mieć przygotowaną już na etapie sprawdzania aktualnych cen w kalkulatorze ubezpieczeń domu i mieszkania.

Jeśli ubezpieczać, to gdzie?

Czy warto ubezpieczać mieszkanie, którego jest się właścicielem lub nawet najemcą? Jeżeli cenisz sobie spokój, a poza tym masz świadomość wartości zarówno nieruchomości, jak i mienia – wybór jest oczywisty. Jedyną kwestią pozostaje zatem koszt. Dodatkowa, nieobowiązkowa polisa bezpośrednio obciąża budżet gospodarstwa domowego, dlatego warto poszukać oszczędności. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie domu czy mieszkania na stronie https://www.ubezpieczeniemieszkania.pl/blog/ile-kosztuje-ubezpieczenie-domu. Dowiedz się więcej o rodzajach polis i nie ograniczaj się do lokalnych ofert w Sierpcu. W dobie Internetu zarówno porównanie ofert online, jak i załatwienie wszystkich formalności jest bardzo intuicyjne i wygodne.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%