Zamknij
REKLAMA

Jak wybrać odpowiednią pergolę na twój taras

13.12, 01.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 13.12, 01.12.2022

Latem, zwłaszcza w upalne dni ludzie szukają przysłowiowego „kawałka” cienia. Jest wiele metod, które pozwalają na zapewnienie sobie cienia i komfortowej temperatury w upalne dni. Najpopularniejszymi są bez wątpienia pergole tarasowe, żagle tarasowe, markizy oraz olbrzymie parasole ogrodowe. Jednak pergola tarasowa to konstrukcja, która jest pożądana przez coraz to więcej ludzi. Pergola to synonim luksusu, a przede wszystkim wymarzona konstrukcja, którą każdy by chciał mieć w swoim ogrodzie lub na tarasie. Przeczytaj ten artykuł do końca, a dowiesz się jak wybrać odpowiednią pergolę na twój taras oraz jakie są popularne rodzaje pergoli.

Czym należy się kierować przy wyborze pergoli tarasowej?

Jest wiele czynników, które należy rozważyć, kiedy planujemy kupić przedmiot o nazwie pergola tarasowa metalowa. Oto trzy najważniejsze aspekty, które warto przeanalizować przed zakupem pergoli na twój taras:

- powierzchnia tarasu – większość pergoli tarasowych jest zaprojektowanych i wykonanych pod dokładny wymiar tarasu. Warto przeanalizować jaką część naszego tarasu chcemy zakryć pod pergolą. Większość klientów decyduje się zakryć cały taras, aby móc w pełni cieszyć się komfortem termicznym w ciepłe dni.

- Elementy, jakie mają być zakryte pod pergolą – pergola ogrodowa może być idealnym elementem wyposażenia twojego tarasu lub balkonu, pod którą możesz ulokować meble ogrodowe, kanapy, dekoracje, a także basen. Warto zatem przeanalizować jaką funkcję ma pełnić pergola na twoim tarasie.

- Funkcja zimowa – wiele pergoli może służyć również podczas zimowych miesięcy jako ogrody zimowe. Pergole wtedy są zabudowane z każdej strony, a w środku jest instalowane ogrzewanie oraz dodatkowe oświetlenie.

Rodzaje pergoli ogrodowych

Wśród pergoli, które są montowane na tarasie możemy wyróżnić cztery najpopularniejsze modele, które są chętnie montowane przez polskich klientów. Owe modele są następujące:

- pergole lamelowe – lamele to aluminiowe elementy umieszczone na dachu pergoli, które można obracać w dowolny sposób. Chodzi tutaj o ustawienie odpowiedniego kąta, gdzie padają promienie słońca i ich zakrycie.

- pergole materiałowe – zamiast aluminiowych elementów, pergola jest wyposażona w materiałowe elementy, które są równie skuteczne jak te aluminiowe.

- pergola wolnostojąca – pergola może być montowana jako indywidualna konstrukcja w twoim ogrodzie.

- pergola wbudowana – w tym przypadku pergola jest montowana do elewacji budynku, tworząc spójną całość.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%