Zamknij
REKLAMA

Krajobrazy Anny Góreckiej

03.05, 28.12.2022 . Aktualizacja: 22.30, 30.12.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

Przez wiele lat zajmowała się batikiem, starożytną dalekowschodnią techniką malowania za pomocą wosku. Teraz więcej czasu spędza, malując obrazy olejne. Wizję świata Anny Góreckiej można było zobaczyć na wystawie „Krajobrazy”.

 

W foyer Centrum Kultury i Sztuki po raz kolejny zawisły obrazy. Tym razem ich autorką była sierpecka malarka, należąca do grupy plastycznej Art Impresja Anna Górecka. Na wernisaż przybyli znajomi, zaprzyjaźnieni artyści i miłośnicy twórczości malarki z Sierpca. Gości powitał dyrektor CKiSz Jarosław Żmijewski. Kurator wystawy Agnieszka Janiszewska przedstawiając dorobek artystyczny autorki, pokreśliła indywidualny charakter prezentowanych prac i niepowtarzalną technikę malarską.

— W jej obrazach odczuć można świadomość posługiwania się narzędziem wyraźnym, zdecydowanym gestem malarskim — mówiła kurator.

Anna Górecka ze wzruszeniem wspominała początki swojej drogi artystycznej.

— Wszystko zaczęło się w sierpeckim Domu Kultury i niech trwa nadal. Interesuję się historią sztuki. Oglądam obrazy dawnych mistrzów i staram się transponować to, co zobaczę, na swoją własną twórczość — mówiła artystka.

Wystawa wzbudziła spore zainteresowanie sierpczan, którzy podziwiali piękno uchwycone na płótnie przez malarkę.

— Wystawę obejrzałem przypadkiem. Wschody i zachody słońca wydają się już tak oklepane, że aż tandetne. A tymczasem na ten napatrzeć się nie mogę. Jest w nim coś, co przykuwa uwagę — stwierdził pan Andrzej.

 

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%