Zamknij

Album „Kasztelanka dla Sierpca”

13.10, 01.11.2022 opr. red. Aktualizacja: 06.01, 07.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Z okazji 700-lecia miasta Sierpca Ludowy Zespół Artystyczny „Kasztelanka” opracowuje album ze zdjęciami ukazującymi działalność grupy. W grudniu odbędzie się koncert, podczas którego nastąpi prezentacja publikacji.

Patronat honorowy nad projektem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Burmistrz Miasta Sierpc. Opracowanie publikacji ma pokazać, jak obchody 700-lecia miasta łączą pokolenia, budują wspólnotę miasta wokół działań kulturalnych oraz jak daleko sięga nasza ludowa tradycja. W realizacji albumu zostaną wykorzystane zdjęcia LZA „Kasztelanka” z wyjazdów na międzynarodowe festiwale folklorystyczne, koncertów, warsztatów i innych form działalności kulturalnej, w której zespół brał udział przez 35 lat swojego istnienia.

Książka została podzielona na rozdziały tematyczne, m. in. zdjęcia z Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego „Kasztelania”, promującego miasto Sierpc w kraju i przede wszystkim poza jego granicami. Album wypełniają fotografie z koncertów, imprez okolicznościowych i innych wydarzeń kulturalnych na terenie Sierpca, Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu i okolic. Obok zdjęć archiwalnych zostały też umieszczone aktualne fotografie LZA „Kasztelanka”, wykonane podczas sesji plenerowych w różnych miejscach charakterystycznych dla naszego miasta.

Oprócz wydania albumu fotograficznego odbędzie się koncert, który zostanie zorganizowany w ramach obchodów 700-lecia lokacji Sierpca. Wezmą w nim udział członkowie zespołu, pracownicy artystyczni CKiSz w Sierpcu, łącznie 80 osób w różnym wieku. Wydarzenie to będzie okazją do promowania lokalnego dziedzictwa kulturowego i inicjatyw angażujących różne grupy wiekowe, skupione wokół wspólnej idei i hobby.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ludowego Zespołu Artystycznego „Kasztelanka” jest beneficjentem projektu w ramach realizacji zadania publicznego Województwa Mazowieckiego w obszarze „Kultura, sztuka, ochrona, dóbr kultury i dziedzictwa narodowego”.

 

 

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%