Zamknij

Jubileusz Sierpeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

23.01, 22.10.2022 . Aktualizacja: 00.18, 23.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Już od piętnastu lat działa Sierpecki Uniwersytet Trzeciego Wieku. Studenci uczestniczą w wykładach i zajęciach fakultatywnych. Zdobywają wiedzę, rozwijają pasje, spotykają się i rozmawiają.

 

Podczas inauguracji roku akademickiego 2022/2023 słuchacze, wykładowcy i sympatycy SUTW wspólnie świętowali jubileusz. Przed wejściem do sali teatralnej Centrum Kultury i Sztuki zorganizowano wystawę prac studentów. Było rękodzieło wykonywane w domach i obrazy powstałe na zajęciach. Jubileuszową uroczystość poprowadzili dyrektor CKiSz w Sierpcu Jarosław Żmijewski i instruktor ds. plastyki, koordynująca działalność i funkcjonowanie SUTW, Agnieszka Janiszewska. Zgodnie ze studenckim zwyczajem chór Dziewczyny Karola zaśpiewał „Gaudeamus igitur”.

 

Nie mieć czasu

Działalność Uniwersytetu podlega ciągłym przemianom. Współpracowano z różnymi instytucjami z dziedziny kultury i nauki, realizowano różne projekty. Wykłady prowadzone są przez wykładowców z całej Polski. Dotyczą różnych dziedzin: historii, kultury, geografii, ochrony środowiska, prawa, psychologii, informatyki, rękodzieła, malarstwa, nauki, podróży. Słuchacze mogą brać udział w zajęciach fakultatywnych, uczyć się języków obcych, obsługi komputera, rzeźbić, malować, jeździć na wycieczki, do teatru, opery. Przygotowano prezentację złożoną ze zdjęć wykonanych podczas zajęć. Słuchacze nagrali film, w którym opowiadali, co ich przyciąga do SUTW.

— Nie starzeje się tylko ten, kto nie ma na to czasu. Przez te piętnaście lat słuchacze nie stwarzają trudności wychowawczych i rzadko wagarują. Nieobecności usprawiedliwiane są tylko zaświadczeniem lekarskim, a frekwencja na zajęciach jest rekordowa, czasami przekracza 100%, bo musimy zabrać wnuki. Najważniejsze, że wszyscy słuchacze są co roku promowani i mamy to na piśmie — stwierdziły panie z Rady Słuchaczy.

 

Pro Masovia

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, w którego imieniu wystąpił radny Piotr Rzeszotarski, uhonorował Sierpecki Uniwersytet Trzeciego Wieku Medalem Pamiątkowym Pro Masovia. Gratulacje przekazali także burmistrz Jarosław Perzyński, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniew Długokęcki i przewodniczący Rady Powiatu Przemysław Burzyński.

W takim dniu nie mogło zabraknąć jubileuszowego tortu i toastu wzniesionego lampką szampana. Niespodzianką był koncert w wykonaniu zespołu „2 Plus 1”.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%