Zamknij
REKLAMA

Seniorzy, bawmy się

10:45, 01.08.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

 

Po raz trzynasty na początku lata w Mochowie odbyła się Regionalna Biesiada Seniorów. Na scenie wystąpiło blisko dwustu artystów. Specjalnie dla uczestników przeglądu wystąpił zwycięzca tegorocznej edycji „The Voice Senior” Krzysztof Prusik.

 

Organizatorami trzynastej edycji Regionalnej Biesiady Seniorów byli Gmina Mochowo, Koło Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Mochowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Mochowie. Patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego i Starosta Sierpecki. Otwarcia biesiady dokonali przewodnicząca Koła PZERiI w Mochowie Ewa Starczewska wraz z wójtem Zbigniewem Tomaszewskim. Biesiadę po raz pierwszy poprowadziła dyrektor GBP w Mochowie Agnieszka Kalkowska. Zastąpiła zmarłego Henryka Starczewskiego, który od wielu lat wcielał się w rolę konferansjera na przeglądzie. Jego pamięć została uczczona chwilą ciszy.

 

Nie siedźmy w domu

Jako pierwszy wystąpił chór „Złota Jesień” z Mochowa. Zagrały i zaśpiewały też zespoły wokalno –instrumentalne „Teodorki” z Nowej Góry, „Weseli Seniorzy” z Sierpca, Zespół Ziemi Dobrzyńskiej z Wielgiego, „Sierpczanie” z Sierpca, chóry: „Stroźrebianki ” ze Staroźreb, „Daszynianki” z Daszyny, „Sami Swoi” z Brudzenia Dużego, „Bielszczanie” z Bielska, „Uśmiech Seniora” z Drobina, zespół wokalny „Skrwilenianki” ze Skrwilna, „Bandoska” z Koziebród oraz Kluby Seniora „Sami Swoi” z Obrowa i „Nad Wkrą” z Bieżunia. Wystąpili też soliści Kazimierz Radwański i Witold Radomski z Brudzenia. Repertuar był bardzo różnorodny, śpiewano piosenki biesiadne, patriotyczne, znane polskie przeboje, ale też utwory własne.

— Seniorzy, bawmy się! Nie siedźmy w domu, nie! Weselej będzie też życiowe troski nieść. Seniorzy, bawmy się!— śpiewał jeden z zespołów.

Do tańca i wspólnego śpiewania porwał wszystkich Krzysztof Prusik, zwycięzca tegorocznej edycji „The Voice Senior”. „Dwudziestolatki”, „O Magdaleno”, „Kiedy znów zakwitną białe bzy” w jego wykonaniu wzbudziły niezwykły aplauz publiczności. Z uwagą słuchano także rozmowy piosenkarza z dziennikarzem Leszkiem Bonarem, który pytał m.in. jak wyglądały przygotowania do The Voice Senior i jakim trenerem był Witold Paszt.

 

Jesteście liderami optymizmu

Pod wielkim wrażeniem występów byli zaproszeni goście. Marszałek Sejmu RP Piotr Zgorzelski podziękował seniorom za uśmiech, energię i sympatię do drugiego człowieka.

— Jesteście liderami optymizmu i pogody ducha — stwierdził Piotr Zgorzelski.

Występów oraz umiejętności jednoczenia się, bycia razem, gratulowali też w imieniu marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika dyrektor Mazowieckiego Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy Agnieszka Sulkowska, starosta sierpecki Andrzej Cześnik, wicestarosta Sierpecki Sławomir Olejniczak, przewodnicząca Rady Gminy Mochowo Zofia Witkowska. Na zakończenie wręczono występującym pamiątkowe statuetki i dyplomy. Wójt Zbigniew Tomaszewski, dziękując występującym, zaprosił wszystkich na czternastą edycję przeglądu.

— Liczba uczestniczących w Biesiadzie emeryckich zespołów zwiększa się z roku na rok. Różnorodny, często autorski repertuar i wysoki poziom artystyczny i sceniczny przygotowanych prezentacji sprawia, że wzrasta ranga przedsięwzięcia. Cieszy to nas i utwierdza w przekonaniu, że przegląd jest ważnym i potrzebnym wydarzeniem skierowanym do seniorów — stwierdziła Agnieszka Kalkowska, dyrektor GBP w Mochowie.

Na koniec był jeszcze jeden występ. Słowa pieśni „Nie pamiętasz, bo nie możesz” zabrzmiały mocno i donośnie:

„My nie chcemy więcej wojny,

Chcemy żyć życiem spokojnym,

Jaki długi i szeroki jest nasz świat.

Chcemy miłość stworzyć wszędzie,

Wojna niech legendą będzie.

Szczęście, miłość niech okryje

Wojny ślad, z dawnych lat.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%