Zamknij

Start zapisów do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

15:07, 21.06.2022 . Aktualizacja: 15:14, 21.06.2022
Skomentuj

 

 

Właśnie ruszył nabór dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych na nowy rok szkolny 2022/2023 do programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej. Zapisy potrwają do 4 października. Będzie to już siedemnasta edycja! W poprzednim, niełatwym i pandemicznym roku projekt zrealizowało aż 85 kin. W seansach uczestniczyło każdego miesiąca blisko 40 000 młodej widowni z miast czy miasteczek w całej Polsce. Wierzymy, że poprzez oglądane filmy możemy rozpoczynać dyskusje dotyczące ważnych tematów, wartości oraz współczesnych wydarzeń. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty NHEF.

 

Już dziś zachęcamy do zapisów. Formularz zgłoszeniowy: LINK.

Program NHEF 2022/2023 to comiesięczne projekcje blisko 150 tytułów, w tym aż 20 nowości, realizowanych w ramach 17 cykli tematycznych. Największe zmiany zaplanowaliśmy dla najstarszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych, dbając o to, aby nasza inicjatywa jeszcze bardziej wpisywała się w potrzeby nauczycieli oraz ich podopiecznych. Przygotowaliśmy dla tej grupy wiekowej dwa zupełnie nowe cykle: „Film na maturze” – mający na celu wsparcie uczniów w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości oraz „Ważne tematy” – stanowiący przyczynek do rozmów na aktualne, nurtujące współczesną młodzież zagadnienia. Cykl „Ważne tematy” oferujemy w dwóch wariantach – wersji rekomendowanej dla klas 1 i 2 szkoły ponadpodstawowej, gdzie koncentrujemy się na zagadnieniach istotnych dla młodzieży funkcjonującej w nowym zespole klasowym, oraz wersji rekomendowanej dla starszych roczników szkół ponadpodstawowych.

 

Jak pracujemy z filmem?

Filmy dostosowane są do każdego poziomu edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pedagogów wyposażamy w materiały dydaktyczne, takie jak: karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Płocku organizuje Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Themersonów, a spotkania filmowe odbywają się w Kinie za Rogiem (ul. Jakubowskiego 10). Nauczyciele i uczniowie mają do wyboru 9 cykli dla uczniów szkół podstawowych (klasy 1-3, 4-6, 7-8), ponadpodstawowych i przedszkolaków. Szczegóły dotyczące cykli można znaleźć na stronie www.kinopokis.pl.

 

W jakiej formie realizujemy program?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli oraz uczniów, w roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy hybrydową formę udziału w projekcie. Do nadchodzącej edycji zgłosiło się już 130 kin i domów kultury z całej Polski, jesteśmy zatem pewni, że każda placówka oświatowa znajdzie dla siebie dogodną lokalizację. Gdyby stacjonarne seanse okazały się niemożliwe do zrealizowania w instytucjach biorących udział w programie, istnieje możliwość korzystania z naszej oferty w wersji online. Szkoły w całym kraju, niezależnie od tego, czy pobliskie kina współpracują z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, czy też nie, będą mogły organizować projekcje filmowe w trakcie lekcji lub zapraszać uczniów do oglądania materiałów w domu. NHEF jest powiązany z podstawą programową oraz realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na naszej stronie internetowej nhef.pl udostępniliśmy najnowszy katalog, w którym znajdują się wszystkie niezbędne informacje. Program przygotowany jest dla każdego poziomu nauczania.

 

Co daje program?

 

Jesteśmy przekonani, że udział w NHEF-ie wzbogaci wychowawczo-profilaktyczne programy szkół, a filmy oglądane w domu z udziałem rodziny stanowić będą inspirujący punkt wyjścia do dalszej pracy. Wierzymy bowiem, że seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla młodych ludzi bezcenne.

Nabór do programu 2022/2023 potrwa do 4 października. Aby zapisać grupy lub klasy do projektu, należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%