Zamknij
REKLAMA

Konkurs recytatorski poezji anglojęzycznej

13:16, 06.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

 

Ognisko Pracy Pozaszkolnej zorganizowało po raz trzeci Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej, w tym roku pod hasłem ,,Friendship more than anything’’.

 

Patronat nad konkursem objęli profesor Zbigniew Kruszewski — rektor Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku oraz Andrzej Cześnik — starosta powiatu sierpeckiego. Do pomocy przy organizacji wydarzenia włączyło się Dwujęzyczne Przedszkole ,,Happy Academy’’. Uczestników i jurorów powitała dyrektor OPP Renata Przybyłowska, która zauważyła, że jest to jedyny taki konkurs w naszym powiecie, który łączy poezję i język angielski.

Jury w składzie Małgorzata Piątek, Alina Dumowska i Michelle Sithole po przesłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych. Wśród uczniów szkół podstawowych (klasy VI-VIII) pierwszą nagrodę przyznano Julii Krasińskiej ze Szkoły Podstawowej w Gozdowie. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Ogrodowczyk ze Szkoły Podstawowej w Goleszynie, a trzecie Antoni Mroczkowski ze Szkoły Podstawowej w Gójsku. Wyróżnienia otrzymali Wiktoria Kostrzewa (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu), Agata Wernik (Szkoła Podstawowa w Zawidzu Kościelnym), Anna Tyburska (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu), Małgorzata Topolewska (Szkoła Podstawowa w Gozdowie), Krzysztof Piłat (Szkoła Podstawowa w Słupi), Kacper Kuciński (Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu), Radosław Mikucki (Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu).

W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężyła Zuzanna Kozłowska z Liceum Ogólnokształcącego im. biskupa Leona Wetmańskiego. Drugie miejsce ex aequo zajęły Klaudia Goleniewska z Zespółu Szkół nr 1 w Sierpcu i Natalia Mikucka z Liceum Ogólnokształcącego im. biskupa Leona Wetmańskiego. Wręczenie nagród nastąpi podczas Gali Małego Artysty.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%