Zamknij
REKLAMA

Staże zawodowe w Grecji dla uczniów ZSCKR w Studzieńcu

13:17, 22.07.2021 | opr. red.
Skomentuj fot. ZSCKR w Studzieńcu
REKLAMA

 

 

Uczniowie ZSCKR w Studzieńcu w ramach programu Erasmus+ odbywali staże zawodowe w Grecji. Projekt przebiegał pod hasłem „Europejskie doświadczenie zawodowe szansą na karierę na rynku pracy”.

 

Po raz drugi staże odbyły się w malowniczej miejscowości Eratini nad Zatoką Koryncką. Młodzież w ramach codziennych praktyk pracowała w pobliskich gospodarstwach, zakładach pracy i hotelu, w którym była zakwaterowana. Pod okiem opiekunów i greckich przedsiębiorców zdobywała wiedzę i rozwijała nabyte już umiejętności. Uczniowie doskonalili także swoją znajomość języka angielskiego.

Był także czas na wycieczki. Zwiedzano Olimpię oraz Delfy. Ciekawym doświadczeniem było przepłynięcie wielkim promem na Peloponez przez przesmyk Koryncki. Piękno tradycyjnych, greckich uliczek i zapach historii udało się odnaleźć w miastach Arachova i Nafpaktos.

W czasie wolnym młodzież korzystała z atrakcji hotelowych, nawiązywała znajomości z uczniami z całej Polski i poznawała grecką kulturę. Podsumowaniem pobytu było wręczenie certyfikatów i wieczór grecki, który przerodził się we wspólną, pełną radości zabawę.

(opr. red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%